Майже половина наших громадян не вважають Україну незалежною державою

Майже половина наших громадян не вважають Україну незалежною державою

Директор Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час дискусії на тему “Україні – 25: досягнення та поразки” повідомила дані нещодавнього соціологічного дослідження, згідно якого більшість наших громадян не вважає Україну справді незалежною державою. Зокрема, говорячи про отримані відповіді на запитання, чи вважають громадяни України справді незалежною свою країну, Бекешкіна зазначила, що за весь час з 2001 року (коли це питання було поставлене вперше) лише у 2005 році більшість громадян, згідно з опитуваннями, вважали Україну справді незалежною (49% проти 37%). “А далі, наступного року, все повернулося до попередніх результатів і вони приблизно однакові були з 2001 по 2016 рік. Більшість, майже половина, не вважає, що Україна є незалежною державою, а відсотків 40 вважає, що є”, – сказала Бекешкіна.

Крім того, згідно з даними опитування, в оцінках 25 років перетворень в Україні думки громадян поділилися навпіл: 41% населення вважає, що за цей час було стільки ж позитивного, скільки й негативного, і стільки ж – 41% – певні, що негативного було більше. У перевазі позитивного переконані лише 12%.

За 25 років успішними, на думку більшості населення, були перетворення лише у трьох сферах: формуванні української нації (успішність відзначили 47%, неуспішність – 40%), забезпеченні рівноправності чоловіків і жінок (успішність – 35%, неуспішність – 32%) та забезпеченні рівноправності національних меншин (успішність – 42%, неуспішність – 34%).

“Відносно неуспішними” були перетворення у сфері культури (42% вважають їх успішними, 58% – ні), розвитку громадянського суспільства (відповідно, 37% і 56%), утвердження свободи слова (34% і 51%), європейської інтеграції (31% і 55%), розбудови демократії (31% і 54%), забезпечення прав і свобод людей (27% і 62%), освіти (26% і 63%), забезпеченні обороноздатності (26% і 65%), розбудові інститутів національної держави (24% і 52%), зростанні можливостей самореалізації людей (20% і 70%), проведенні зовнішньої політики, що відповідає інтересам держави (18% і 65%), проведенні вільних чесних виборів (18% і 70%).

Водночас “провальними” виявилися перетворення у формуванні системи справедливого судочинства (лише 4% вважають їх успішними, а 90% – ні), боротьбі з корупцією (відповідно, 6% і 91%), забезпеченні соціальної справедливості (7% і 88%), економічному розвитку (8% і 87%), охороні здоров’я (9% і 86%), боротьбі зі злочинністю (9% і 85%), захисті соціально уразливих груп (10% і 84%).

У той же час майже половина населення – 49% – впевнена, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі, проте у віддаленій перспективі, 17% сподіваються, що це станеться протягом найближчих кількох років, а 24% вважають, що Україна на це не здатна взагалі.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва разом з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 серпня 2016 року. Опитування проводилося у 110 населених пунктах (PSU) у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Луганській та Донецькій областях опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються київською владою. В результаті польового етапу було зібрано 2040 анкет. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *