Майданна влада примусово українізує школи Донбасу

Майданна влада примусово українізує школи Донбасу

Майданна влада продовжує проводити політику, націлену на витіснення російської мови з системи освіти та інших сфер життя, грубо порушуючи базові права так званих “національних меншин” (до цих меншин у нас відносяться й російськомовні громадяни, яких в Україні понад 60 відсотків).

Зокрема, у місті Артемівську Донецької області (після декомунізації – Бахмут) першокласників, попри вимоги батьків, з цьго року переводять на українську мову навчання. Причому про рішення перевести школи № 14,17 і 18 в статус україномовних місцева євромайданна адміністрація оголосила лише за три тижні до початку навчального року.

Батьки обурені тим, що їх поставили перед фактом у такі стислі терміни. «Ми ще взимку писали заяви на вступ в російський клас. В червні нас знову опитали на предмет мови навчання, і батьки вибрали російську мову.  А 15 серпня вчителі оголосили, що обидва перших класи переводять на українську мову», — розповіли журналістам представники батьківського комітету школи №18.

Найближчі російськомовні школи знаходяться в іншому районі, і дітей доведеться возити туди на навчання громадським транспортом. При цьому міська влада змогла запропонувати в якості виходу з цієї ситуації тільки безкоштовні квитки учням та їх супроводжуючим. Розглядати питання про відкриття російськомовних класів у бахмутських школах віднині не планується.

Нагадаємо, що, за законом про мовну політику, державні школи на Україні зобов’язані відкривати класи з навчанням «мовою нацменшини», якщо на етапі формування класів до адміністрації надходять відповідні заяви від батьків учнів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 29.08.2016 at 09:42
  Посилання

  В городах Донецкой области процент “нацiональних меншин” гораздо выше. Дети, обучающиеся в украинских классах, дома разговаривают только на русском. Родной язык по указанию не исчезнет.

  Відповісти
 • 20.09.2016 at 22:38
  Посилання

  Тем не менее доля украиноязычных школ Донецкой области уже достигла 60%. Об этом в Facebook сообщил глава Донецкой облгосадминистрации Павел Жебривский. Первоклассников в классах с украинским языком обучения стало больше на 1 000 человек, по сравнению с прошлым годом. Всего украинских школ в области стало 325. Губернатор назвал этот процесс “возвращением к своим украинским корням”.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *