Inter і ChangeUA презентували абетку “Україна від А до Я”

Inter & ChangeUA: Україна від А до Я

Телеканал Inter і портал ChangeUA презентували спільний проект – віртуальну абетку “Україна від А до Я”. Протягом двох тижнів українці голосували за букви-символи, висловлюючи свою думку, з чим або з ким у них асоціюється образ нашої країни.

В опитуванні взяли участь понад 13 тисяч осіб, чиї голоси допомогли творцям проекту визначитися з найяскравішими явищами і особистостями, що символізують Україну. Кожна буква розкривала одну з віх нашої історії, називала значущі для України імена або події. Дніпрогес і “Червона рута”, Франко і Бердяєв, Булгаков і Шевченко, Квітка Цісик і Серж Лифар, Карпати і донецькі терикони… З таких дуже різних явищ, подій та особистостей складається загальна картина, єдиний образ нашої Батьківщини. І жодна буква не залишилася без уваги учасників!

З перших же годин старту віртуальної азбуки лідером голосування стала буква “Л” – “Лавра”. Підсумкові підрахунки після закінчення проекту показали, що “Лавра” і стала переможцем голосування. Саме Свято-Успенську Києво-Печерську лавру більшість людей назвали головним символом нашої країни. За букву-символ “Л” свої голоси віддали 1 841 людина.

Друге місце зайняв унікальний “Петриківський розпис”, який було включено ЮНЕСКО в список нематеріальної культурної спадщини людства, “П” – 1 697 голосів.

Третє місце українці віддали букві “Я” – “Ярослав Мудрий” (1 393 голоси), а четверте і п’яте – К – “Карпатам” (1 375) і “В” – “Вечори на хуторі біля Диканьки” – безсмертному твору Миколи Васильовича Гоголя (1 000).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *