23 серпня відзначається День Державного Прапора України

23 серпня - День Державного Прапора України

День Державного Прапора — державне свято України, присвячене одному з її державних символів. Відзначається щорічно 23 серпня. На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України Леоніда Кучми № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено Указом Президента України Віктора Ющенка№ 602/2009 «Про внесення змін до Указу Президента України від 23 серпня 2004 року N 987», яким було засновано підняття Прапора України у День Державного Прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.

На честь свята відбувається здійснення комплексу урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9 годині офіційної церемонії підняття Державного Прапора України в Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах України, за участю діячів науки та культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій. В цей день підприємства, державні установи та організації вивішують Державний Прапор України на своїх будинках.

Сьогодні в урочистій церемоніїї підняття Державного Прапора України на Софійській площі взів участь президент Майдану Петро Порошенко. На церемонії також були присутні дружина президента Марина Порошенко, голова Верховної Ради України Андрій Парубій, члени уряду, народні депутати, а також військовослужбовці, що вже були вдягнуті у однострої нового зразка.

«Справжню історію нашого прапора радянська влада тримала за сімома печатками…» – повідав присутнім Петро Порошенко під час свого звернення. І це була не єдина дивна новина. «Москва не дарма страшилася нашого прапора. Саме він наприкінці вісімдесятих поставив до лав національно-визвольного руху мільйони українського люду, а імперію в результаті ховали під акорд «Ще не вмерла…» – розповів Петро Олексійович подробиці тих драматичних подій.

Він також підкреслив, що у повазі до національних символів виявляються громадянська свідомість, вміння і готовність об’єднати сили і подолати виклики і загрози, що випали на нашу долю. «Надзвичайно складне завдання для нас – зробити так, щоб наш прапор знову з’явився над Донецьком та Луганськом, над Сімферополем та Севастополем», – наголосив президент.

Після церемонії Петро Порошенко відправився на військовий аеродром в Чугуєві Харківської області, де вручив нагороди військовослужбовцям та передав своїй армії близько 150 одиниць зброї і техніки.

Завтра президент буде приймати участь у святкових заходах, присвячених Дню Незалежності України.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 24.08.2016 at 15:36
  Посилання

  Маленька поправочка до статті – Петро Порошенко являється не Президентом Майдану, а Президентом держави Україна.

  Відповісти
  • 25.08.2016 at 10:48
   Посилання

   Тут нема помилки, адже президентом України може бути лише той, кого обрано на цю посаду загальнонародним всеукраїнським голосуванням, здійсненим у відповідності до положень Українського Законодавства, і в першу чергу – Конституції України. Вибори президента у 2014 році (так само як і наступні вибори депутатів Верховної Ради і т.д.) – є антиконституційними, отже – незаконними. Ви можете переконатися в цьому, звернувшись до самої Конституції (повний текст є, наприклад, на сайті Верховної Ради України).

   Отже, якщо оцінювати статус Порошенка формально – то Петро Олексійович не є президентом України. Він – один з ватажків злочинної групи, що зазіхнула на державний устрій і здійснила насильницьке захоплення влади (дивіться Кримінальний Кодекс України).

   До речі, ми теж зазвичай називаємо Порошенка президентом. Для зручності. Але треба пом`ятати, що це лише умовна назва. Можливо, правильніше було б використовувати інші слова – пахан, бугор чи отаман, та вони звучать у наш час надто анахронічно.

   Відповісти
 • 25.08.2016 at 14:52
  Посилання

  Уже много лет украинцы 23 августа празднуют «День флага» по ошибке. Эту дату тогдашний президент Леонид Кучма выбрал, ни с кем не посоветовавшись, а его преемник Виктор Ющенко, не исправив эту ошибку, добавил к празднованию еще и торжественную церемонию поднятия флага над официальными учреждениями. «23 августа 1991 года, после провала путча в Москве, группа народных депутатов внесла сине-желтый украинский флаг в сессионный зал Верховной Рады» — этот ошибочный тезис был настолько растиражирован украинскими СМИ, что, вероятно, и послужил основой для указа Леонида Кучмы о назначении празднования Дня флага. На самом деле в этот день ни одного заседания Верховной Рады не было, а украинский флаг в зал попал вечером 24 августа 1991 года — сразу после провозглашения «Акта независимости Украины», о чем свидетельствует стенограмма заседания.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *