ЮНЕСКО залишила Софію Київську та Лавру у списку Всесвітньої спадщини

Софія Київська

Організація Обєднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) прийняла рішення залишити Софію Київську та Києво-Печерську лавру у списку об’єктів Всесвітньої спадщини. Про це заявив заступник голови КМДА Олексій Резніков, який перебував у складі української делегації на 40-й сесії ЮНЕСКО у Стамбулі.

«Було дуже гаряче обговорення. Гостро стояло питання про внесення Софії Київської та Лаври до переліку об’єктів, що під загрозою. Ми отримали попередження, але змогли відстояти своє місце в списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО», – поінформував Резніков.

Він додав, що питання будівництва на вул. Гончара, 17-23, й досі є актуальним для ЮНЕСКО: «Восени до Києва приїде моніторингова комісія, яка перевірятиме всі забудови в буферній зоні. Якщо порушення не будуть усунені, то на 41-й сесії, що відбудеться наступного року, буде знову підняте питання про включення зазначених об’єктів до списку тих, що під загрозою».

За словами заступника голови КМДА, також була дискусія щодо будівлі на Кловському узвозі, яка порушує лінію горизонту Лаври. «Ми пояснили, що Кловський узвіз не в буферній зоні, хоча ми визнаємо, що ця будівля спотворює горизонт», – сказав Резніков.

У свою чергу професор Річард Маккей, член Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць (ICOMOS) приділив питанню забудови на вулиці Гончара особливу увагу у своєму виступі, наголосив на необхідності приведення будівлі у відповідність до існуючих нормативів і підтримав прагнення Києва до збереження такої унікальної пам’ятки, як Собор Святої Софії.

14 липня Київрада зобов’язала забудовника – ТОВ «Інвестиційно-будівельна група», в місячний термін знизити висотність комплексу, що будується на вул. Гончара, 17-23, в охоронній зоні пам’ятки архітектури «Софія Київська», до рівня не вищого як 25 метрів над поверхнею землі.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *