Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Євросоюз продовжив економічні санкції проти Росії

Євросоюз офіційно оголосив про продовження строку дії економічних санкції проти Росії. Про це йдеться в комюніке Ради ЄС. Заявлено, що санкції запроваджено «у світлі дій Росії, які дестабілізують ситуацію в Україні».

«Європейська рада 19 березня 2015 року погодилася прив’язати термін дії санкцій з повною імплементацією Мінських угод, яка передбачалася до 31 грудня 2015 року. Оскільки Мінські угоди не були повністю виконані до 31 грудня 2015 року, Рада продовжила санкції до 31 липня 2016 року. Оцінивши імплементацію Мінських угод, Рада вирішила продовжити санкції ще на шість місяців, до 31 січня 2017 року», — йдеться в документі.

У комюніке наголошується, що рішення було прийнято одноголосно «за письмовою процедурою узгодження». Текст рішення буде опубліковано в суботу в Офіційному журналі Євросоюзу. Документ набуде чинності в день, наступний за публікацією.

Санкції ЄС передбачають обмеження співпраці з російськими банками, обмеження імпорту та експорту, зокрема торгівлі нафтою, газом та озброєнням.

Петро Порошенко привітав рішення Європейської ради. Він вважає, що це рішення є досягненням української дипломатії, а також сподівається що воно «стане стимулом для Росії виконувати Мінські угоди і припинити окупацію Криму».

У Москві звинувачення у зриві Мінських угод та дестабілізації ситуації в Україні відкидають. Там вважають, що згідно з Мінською домовленостями, українська влада до кінця 2015 року повинна була провести конституційну реформу, ключовими елементами якої є децентралізація і ухвалення закону про особливий статус Донецької і Луганської областей. Однак, Київ не в змозі або не бажає виконувати ці домовленості. Росія також наполягає на тому, що для припинення конфлікту потрібен прямий діалог між Києвом і самопроголошеними східноукраїнськими республіками.

Що стосується саме ролі Росії в українській кризі, то Москва, як підкреслюють в МЗС РФ, може тільки чинити певний тиск на конфліктуючі сторони. У Кремлі вважають абсурдним пов’язування санкції Заходу з реалізацією Мінських домовленостей, оскільки Росія не є стороною конфлікту і суб’єктом угод по Україні.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *