Влада України подовжила дію ембарго на російські товари

Влада України подовжила дію ембарго на російські товари

Кабінет міністрів України продовжив продуктове ембарго на російські товари, вперше введені рішенням уряду від 30 грудня 2015 року терміном на 6 місяців, до 31 грудня 2017 року. Сьогодні рішення про продовження українського продуктового ембарго на товари з Росії набуло чинності. “Постанова набирає чинності з дня його опублікування”, – йдеться в документі.

1 липня Росія вжила додаткових обмежувальних заходів щодо транзиту українських товарів по своїй території. Зокрема, ці дії передбачають продовження терміну продуктового ембарго відносно низки українських товарів, включно з продовольством і промисловою продукцією, до 31 грудня 2017 року, обмеження на транзит товарів в Казахстан та Киргизстан, повну заборону на транзит товарів, що потрапляють під дію ембарго або передбачають стягування мит. Уряд України 4 липня заявив про намір негайно вжити дзеркальних заходів у відповідь на дії РФ.

Через ці складності 24 червня Міністерство з інвестицій та розвитку Республіки Казахстан було змушене рекомендувати перевізникам, які здійснюють міжнародні перевезення з території України на територію Казахстану, організовувати з 1 липня доставку вантажів по альтернативних маршрутах в обхід Росії. Зокрема, Казахстан запропонував скористатися наступними маршрутами: через Грузію, Азербайджан і по Каспійському морю до казахстанського порту Актау, а також через Туреччину, Іран, Туркменістан та Узбекистан.

За різними оцінками, втрати українських виробників від введених Росією санкцій вже перевищили 1 мільярд доларів.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *