В Севастополі відкрито пам’ятник Грецькому легіону Імператора Миколая I

В Севастополі відкрито пам'ятник Грецькому легіону Імператора Миколая I

На Історичному бульварі в Севастополі відбулося урочисте відкриття пам’ятника Грецькому легіону Імператора Миколая I. Цей добровольчий підрозділ воював у складі російської армії в Кримську війну 1853-1856 років.

В Севастополі відкрито пам'ятник Грецькому легіону Імператора Миколая I

Грецький легіон комплектувався з добровольців, які прибули з Греції підтримати Росію під час Кримської війни 1853-1856 рр. Його чисельність становила 1200 осіб, з яких понад 600 загинули. 730 греків були нагороджені медалями «За оборону Севастополя», а 31 чоловік стали кавалерами Ордена Святого Георгія.

Проект пам’ятника Грецькому легіону був розроблений ще 1864 році архітектором М. Морганом на підставі ідеї, запропонованої учасником Кримської війни, героєм севастопольської оборони, відставним підполковником Азовського козачого полку, Аристидісом Хрисовергітсом. У Російському історичному архіві збереглися проектні креслення монумента: план, бічній вигляд і фасад пам’ятки, з позитивною резолюцією секретаря Імператора Олександра II.

Враховуючи, що в 2016 році виповнюється 160 років з дня закінчення Кримської війни, Російське воєнно-історичне товариство спільно з Благодійним фондом Івана Саввіді підтримали ідею відновлення пам’ятника на основі збережених креслень. Через півтора століття проект втілений у бронзі і граніті скульптором Андрієм Коробцовим і архітектором Костянтином Фоміним.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *