Українські школи переходять на оновлені програми навчання

Українські школи переходять на оновлені програми навчання

З вересня 2016 року українські школи переходять на оновлені програми навчання. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. З нового навчального року планується полегшити навчальну программу для школярів і більше уваги приділяти навичкам застосування знань у повсякденному житті.

В даний час змінено всі 14 програм для 1-4 класів з українською мовою навчання. Програми будуть затверджені Колегією МОН 4 серпня, і впроваджені в школах вже з 1 вересня 2016 року.

За словами Гриневич, після оновлення програм буде знято обов’язковий розподіл годин, тобто вчитель сам буде вирішувати, яку тему скільки викладати.

Міністр прокоментувала нововведення: “Згідно з програмою для початкової школи з англійської мови, першокласники, шестирічні діти вже повинні писати слова і пропозиції. Відтепер перші півроку англійською в 1-му класі буде тільки усний курс, діти будуть вчитися говорити. Також в українській мові знято вимоги будувати схеми речень та речень за схемами, а більше уваги буде приділено розвитку усного мовлення дітей. Крім програм, змінять і методичні рекомендації та орієнтовні вимоги до оцінювання досягнень учнів, зокрема, вчителям рекомендовано писати з дітьми олівцем замість ручки, що, на думку Гриневич, допоможе новачкам не боятися помилок і формувати позитивне сприйняття навчального процесу”.

Ще однією зміною в початковій школі стане зняття вимоги перевірки читання дітьми на швидкість. Вчителі повинні розвивати усвідомлене читання.

Міністр освіти і науки також анонсувала подання на серпневій конференції концепції «Нової української школи», яку у вересні винесуть на громадське обговорення: “Для навчання першим пріоритетом стане освоєння компетенцій. Компетентності – це ядро знань, які необхідно знати дитині, вміння їх застосовувати, навички для вирішення життєвих проблем, а також відношення і цінності, які потрібно засвоїти сучасній людині. Зараз не проблема дістати інформацію, якщо вона тобі потрібна, проблема – правильно використовувати цю інформацію для вирішення поставленого завдання, критично переосмислити та проаналізувати її. Саме на це буде спрямована нова українська школа”

Гриневич зазначила, що Україна приєдналася до міжнародного дослідження PISA, яке дозволяє оцінити, наскільки учень може застосувати свої знання в реальних життєвих ситуаціях і готовий до повноцінної участі в житті суспільства.

Нагадаємо, раніше у Міносвіти розповіли, що з 2018 року українські школярі перейдуть на дванадцятирічну систему навчання, але нинішні учні закінчать школу за одинадцятирічної системою.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 11.08.2016 at 17:13
    Посилання

    Також українські старшокласники з нового навчального року будуть вивчати історію країни за новою програмою, повідомляє прес-служба Українського інституту національної пам’яті (УІНП). «Інститут торік ініціював внесення змін в шкільну програму з історії України для 10-11 класів. Після обговорення проект був затверджений наказом міністра освіти і науки… Зокрема, з нового навчального року школярі старших класів будуть вивчати окремими темами отаке фентезі: «Українська революція 1917-1921 років», «Встановлення і утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 років)», «Війни радянської Росії з Українською народною республікою», «Радянська окупація України»… До теми “Украінсько-російська війна у Криму і Донбасі” вже рукою подати…

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *