Україна і Канада створять зону вільної торгівлі

Україна і Канада створять зону вільної торгівлі

Україна і Канада підписали угоду про створення зони вільної торгівлі. Країни планують посилити економічне і торговельне співробітництво за рахунок пом’якшення бар’єрів для промислових і сільськогосподарських товарів. Тим не менш, Україна, швидше за все, просто відкриє свій ринок для канадських товарів.

Під час офіційного візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо у присутності президента Петра Порошенка в Києві було підписано Угоду про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Підпис під документом поставили перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та міністр міжнародної торгівлі Канади Христя Фріланд. «Укладена Угода стане інструментом, який дозволить значно спростити і відповідно посилити економічну взаємодію між нашими країнами», – зазначив Петро Порошенко.

Порошенко підкреслив, що документ передбачає не просто зняття тарифних обмежень, а чітке зобов’язання протягом 7-ми років зняти 99% бар’єрів у міжнародній торгівлі. «Це є преференційний доступ для товарів походженням з території України та Канади відповідно. Це нові можливості для розширення ринків збуту товарів і прозорі умови торгівлі», – наголосив він, додавши, що Угода відкриє доступ українським виробникам до системи державних закупівель Канади, а канадським – до системи держзакупівель в Україні. Крім того, угода стане ще одним інструментом у сфері боротьби з корупцією в Україні.

У свою чергу, Джастін Трюдо заявив, що підписана Угода створить більш передбачувані умови торгівлі між країнами: «Усуваючи тарифи та бар’єри майже на всі товари, ця Угода піде на користь обом країнам та створить нові можливості, робочі місця, нові ринки для товарів і сприятиме поліпшенню рівня життя. Це дасть новий сплеск розвитку наших економік».

Канадський прем’єр-міністр також наголосив, що Україна та Канада продовжать співробітництво у військово-технічній сфері, що його країна й надалі буде допомагати Україні в протидії «агресії», зокрема, збільшить збільшить кількість поліцейських офіцерів для підготовки українських колег.

Проте колишній прем’єр-міністр України Микола Азаров скептично зауважує, що угода про зону вільної торгівлі між Україною і Канадою не принесе користь українцям. «Що ми експортуємо в Канаду? Майже 40% – брухт і всього приблизно на 20 мільйонів доларів – продукти харчування (цукор, мед, сіль). Тому особливої користі для нас ця угода не принесе. Скоро залишилися підприємства київський режим поріже на металобрухт, і експортувати в Канаду буде нічого», — каже Азаров.

«Зараз київський режим працює не на економіку, а на піар. Скрізь пропаганда безглузда і тупа, розрахована на абсолютно необізнаних людей. А свій внутрішній ринок в умовах кризи треба захищати і підтримувати. Те, що плюсів не буде – це очевидно, але і особливих мінусів внаслідок низького обсягу імпорту та дуже низької купівельної спроможності населення не передбачається», — додав колишній прем’єр і зазначив, що свого часу намагався домогтися підписання такого договору з Росією, так як тоді товарообіг з РФ в 300 разів перевищував обсяг торгівлі з Канадою.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 16.07.2016 at 20:17
  Посилання

  Азаров прав. Там оборот меньше 1%. Не о чем даже говорить. Чисто для стимулирования народного оптимизма.

  Відповісти
 • 17.07.2016 at 19:55
  Посилання

  Поговорили, похвастались, пофоткались. А потом будет как с UNIFIER. В Канаде уже принято решение не продолжать тренировочную миссию своих инструкторов на Украине. Об этом заявил теневой министр обороны Канады Джеймс Безан. По его словам, миссия, которая была «примером сильных двусторонних отношений между Канадой и Украиной», не будет продлена после 2017 года: «Несмотря на личное обращение президента Порошенко, премьер-министр Трюдо отказался продолжить операцию UNIFIER, канадскую тренировочную миссию в западной Украине». Напомню, ранее в Международный центр миротворчества и безопасности на Львовщине для проведения операции UNIFIER прибыли 200 военных пятой канадской механизированной бригады.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *