Православна Церква відзначає день обретіння чесних мощей Сергія Радонезького

Православна Церква відзначає день обретіння чесних мощей преподобного Сергія Радонезького

18 липня Православна Церква відзначає день обретіння чесних мощей преподобного Сергія Радонезького – великого чудотворця, засновника Троїце-Сергієвої лаври.

Сергій Радонезький виступав за об’єднання руських земель, був ідейним натхненником об’єднавчої й національно-визвольної політики князя Димитрія Донського, сприяв централізаторським прагненням князя, допомагав йому у боротьбі проти Золотої Орди, зокрема у підготовці Куликовської битви. Пізніше (1385) помирив князя Димитрія з рязанським князем Олегом.

У 1392 році світла душа цього праведника вознеслася до Бога. Уже на початку наступного століття, у 1422 році, під час будівництва собору монастиря на честь Живоначальної Трійці, були відкриті нетлінні мощі преподобного. Свідки бачили, що не тільки тіло, а й одежа святого не були пошкоджені тлінням, хоча довкола гроба була вода.

У присутності сина Дмитра Донського, князя Юрія Дмитровича, мощі преподобного Сергія Радонезького були підняті із землі й тимчасово поставлені в дерев’яній Троїцькій церкві, а в 1426 році були перенесені в кам’яний Троїцький собор, де перебувають і донині.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *