Поліція заборонила Хресний хід вулицями Києва через загрозу терактів

Поліція заборонила Хресний хід вулицями Києва через загрозу терактів

Два анонімних повідомлення про те, що за маршрутом Хресного ходу у Святошинському районі Києва в напрямку Бориспільської окружної дороги закладено вибухівку, надійшли до чергової частини Головного управління поліції Києва сьогодні вранці. Про це заявив прес-секретар ГУ Нацполиції в Київській області Микола Жукович, повідомляє ЛІГА.net

“Інформація надійшла у поліцію о 05:00, невідомий повідомив про мінування маршруту по Житомирському напрямку та Бориспільській окружній дорозі”, — зазначив Жукович. Він заявив, що групи вибухотехніків працюють над пошуком вибухівки. “Поліція встановлює особу, яка повідомила про мінування”, — додав прес-секретар.

Через кілька годин на узбіччі дороги, якою мав входити у Київ Всеукраїнський хресний хід, у Києво-Святошинському районі, поліцією було виявлено дві закладки бойових гранат Ф-1 та димові шашки.

Скориставшись нагодою міністр внутрішніх справ Арсен Аваков одразу заявив, що, з огладу на ці обставини, правоохоронні органи заблокували прохід Хресного ходу вулицями Києва.

«Силами Нацполіції і Нацгвардії МВС заблокувало прохід ходи вулицями Києва. Безпека громадян – вища за релігійні ритуали», – заявив міністр. «Отримавши відповідну інформацію (про знаходження двох закладок гранат і димових шашок – УНІАН), у порядку запобігання можливим терористичним загрозам і провокаціям навколо хресної ходи православної церкви (МП) мною були дані вказівки втрутитися в порядок анонсованої організаторами ходи по місту Києву», – наголосив він.

Керівництво УПЦ і організатори Хресної ходи у даний момент приймають рішення, як відреагувати на заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова про заборону ходи через Київ у зв’язку з терористичною загрозою. Позиція УПЦ полягає у тому, що МВС має забезпечити безпеку учасників мирної ходи, а не забороняти прохід людей через місто.

Глава інформаційно-просвітницького відділу УПЦ єпископ Климент вважає, що віруючі мають право вільно і безперешкодно проводити Хресний хід: “Це гарантує їм Конституція, як основний закон нашої держави. Якщо якісь радикально налаштовані збройні угруповання відкрито загрожують миру і спокою в суспільстві, то органи правопорядку повинні використовувати весь арсенал засобів для того, щоб бандити були заблоковані. Інакше, якщо поліція не може захистити кілька тисяч мирних громадян, переважно похилого віку, виникає великий сумнів щодо того, наскільки контрольовано в Україні державний устрій. УПЦ завжди закликала до мирного вирішення проблем українського суспільства. Проте, робити так, щоб люди ходили по столиці без погроз їх життя – це прямий обов’язок влади”, – заявив Климент.

Більшість учасників Хресного ходу готові продовжувати пішу ходу в Києві, незважаючи на заборону МВС і потенційні загрози, про які заявляє відомство, повідомив протоієрей Микола Данилевич, заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 26.07.2016 at 16:36
  Посилання

  Поліція заблокувала Хресну ходу західної гілки біля Дмитрівки під Києвом. Але вже стало відомо, що православні вийшли з поліцейського оточення, знову сформували колону і продовжують рухатися у напрямку Києва. Поможи їм, Боже!

  Відповісти
 • 26.07.2016 at 18:02
  Посилання

  Ничего не понимаю. Что там на Украине происходит? Геям проводить шествия у вас можно, бандеровским фашистам тоже можно, футбольным фанатам опять можно. Всем все можно, только церковникам нельзя. Странная у вас там демократия однако.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *