Нацисти заборонили Хресний хід у Борисполі і вимагають не пускати православних до Києва

Нацисти мітингують біля Київради. Вимагають заборони Хресного ходу

Всеукраїнський хресний хід за мир наближається до Києва. Ряд політичних сил намагається не пустити православних віруючих в столицю. Заборонити Хресний хід у Києві офіційно попросив Віталія Кличка депутат від «Народного фронту» Андрій Левус. У своєму зверненні Левус написав, що має інформацію про підготовку провокацій. Однак Київська міськрада не змогла прийняти рішення про заборону ходи.

Під час розгляду даного питання у Київраді був присутній начальник Головного управління СБУ в Києві Степан Грещук, який попросив депутатів не нагнітати істерію. Представник СБУ зокрема зазначив, що такі хресні ходи проходять щороку, але тільки в нинішньому році вибухнув великий скандал навколо ходи, чому сприяли ЗМІ і самі політики. Дехто з депутатів запропонував звернутися до суду, буцімто побоюючись провокацій зі сторони хрестоходців, але в Київраді цю ідею не підтримали.

Тим часом на підходах до столиці бойовики нацистського батальону “ОУН” та деяких інших неонацистських організацій встановили імпровізовані блокпости й оголосили про свій намір не пропускати православних до Києва на спільний молебень за мир та літургію в День Хрещення Русі.

Нацисти заборонили рух Хресного ходу через Бориспіль і вимагають не пускати православних до Києва

Кількома днями раніше під тиском неонацистів міська рада Борисполя (передмістя Києва) заборонила учасникам Хресної ходи проходити вулицями міста.

Глава Адміністративного апарату Київської митрополії УПЦ архімандрит Віктор (Коцаба) повідомив, що Хресний хід, і східний і західний, зійдуться в місті Києві на Європейській площі, перед підйомом на Володимирську гірку, у 12:30, 27 липня. «Тут зустрінуться всі люди, які пройшли весь Хресний хід, всі ті люди, які вийшли з заходу, які вийшли зі сходу»,– сказав він. «Після цього годину дня на Володимирській гірці буде здійснений традиційний молебень. Після молебню всі віруючі, які прийдуть чи приїдуть, візьмуть участь у цьому молебні, духовенство, єпископат, на чолі з нашим Предстоятелем, традиційно пройдуть хресною ходою в Києво-Печерську лавру і там почнуться вечірні богослужіння. На наступний день, 28 липня, о 9 годині ранку, на площі перед Успенським собором, розпочнеться Божественна літургія, святкування, присвячені дню Хрещення Русі», – повідомив Віктор (Коцаба).

Глава Адмінапарату підкреслив, що оскільки в цілях безпеки віруючі повинні будуть пройти через металошукачі і їх буде небагато. «Враховуючи величезну кількість людей, яка прийде, це може уповільнити їх проходження. Тому я хотів би закликати, щоб всі бажаючі, які будуть приходити – прийшли на Володимирську гірку заздалегідь, наприклад, в 10 ранку. Я закликаю всіх людей доброї волі, щоб ми разом несли світ в історію нашої держави. Прийдіть і візьміть участь у молебні на Володимирській гірці», – додав архімандрит Віктор.

Хресна хода

P.S. Хресна хода продовжує рухатись за визначеним графіком. Стало відомо, що попри провокації та заборони східний Хресний хід сьогодні увійшов у Бориспіль.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *