Найбільший в історії України Хресний хід пройшов центральними вулицями Києва

Хресний хід за мир в Україні пройшов центральними вулицями Києва

Сьогодні учасники західної та східної гілок Всеукраїнського хресного ходу миру зустрілися на Європейській площі Києва. На Володимирську гірку, де був відслужений урочистий молебень, прибули також кияни та вірні з усіх єпархій Української Православної Церкви. Православні християни пройшли центральними вулицями столиці та завершили молитовну ходу в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Нагадаємо, вчора ввечері у Київ увійшли учасники Всеукраїнського хресного ходу миру, любові та молитви за України, що рухалися двома колонами із заходу та сходу країни. Десятки тисяч вірян подолали сотні кілометрів. Зі Святогірської лаври прочани вийшли 3 липня, з Почаївської — 9 липня.

Хресний хід розтягнувся на відстань не менше 3 кілометрів, шириною не менше 20 метрів. Відповідно, площа молитовної ходи — не менше 60 000 квадратних метрів. Тож, за мінімальними підрахунками у хресній ході в столиці взяли участь від 80-ти до 100 тисяч чоловік.

Багатолюдна хода пройшла центральними вулицями Києва. Біля поклінного хреста на вулиці Грушевського Його Блаженство разом із усім духовенством та мирянами молитовно пом’янув всіх, хто загинув під час трагічних подій лютого 2014 року.

Всеукраїнський хресний хід супроводжували чудотворні ікони: головною святинею східного крила стала Святогріська ікона Богородиці, західного — Почаївський образ Божої Матері. Ці, а також інші шановані ікони зі Сходу, Заходу, Півдня і Півночі України були принесені на Володимирську гірку. А також святі ікони «Благословення Святої Гори Афон» і преподобного Антонія Печерського, які доставила в Україну офіційна делегація УПЦ на чолі з Предстоятелем та братія Святої Гори спеціально до святкування 1000-літнього ювілею давньоруського чернецтва на Афоні.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 27.07.2016 at 09:33
  Посилання

  Хроники демократической ЦэЕвропы.

  Во вторник вечером, на выезде из Одессы произошло чрезвычайное происшествие с православными христианами, желающими присоединиться к крестному ходу Украинской Православной Церкви в столице. Подробности происшествия рассказал корреспонденту “Вестей” представитель Одесской епархии УПЦ.

  Люди, представившиеся местным Автомайданом, заблокировали движение автобусов, которые направлялись с паломниками в Киев на торжественную Божественную литургию. Представители Автомайдана угрожали “заживо сжечь” паломников, а водителей автобусов – убить, если те продолжат путь. Священнослужитель также добавил, что на месте присутствовали представители полиции, однако действиям людей, которые явно совершали уголовно наказуемые действия, не препятствовали.

  “Паломников высадили. Они, к сожалению, уже не успеют на празднование в столицу. А автобусы развернулись и направили в Одессу”, – отметил служитель церкви.

  Відповісти
  • 30.07.2016 at 10:58
   Посилання

   Христиане показади свои добрые намерения, а сатанисты показали своё подлинное лицо. Многим людям этот случай (увы, не единичный) поможет понять кто есть кто в сегодняшней Украине.

   Відповісти
   • 04.08.2016 at 09:09
    Посилання

    Поможет только тем, кто ХОЧЕТ понять. Большинство как-раз хочет ничего не понимать. Им так жить спокойнее.

    Відповісти
 • 27.07.2016 at 16:57
  Посилання

  Сьогодні о 17:00 буде звершено Всенічне бдіння на площі біля Успенського собору Лаври, а завтра також на площі о 9:00 — Божественну літургію. У ці дні можна буде поклонитися святиням.

  Відповісти
 • 27.07.2016 at 20:47
  Посилання

  “Истинные патриоты – это люди, которые идут в Крестном Ходе и на деле доказывают свою волю к миру и объединению страны. Попытки дискредитации Крестного Хода Украинской Православной Церкви и акты агрессии против его участников – это антиукраинская и антигосударственная деятельность, которая идет в разрез с интересами нации и державы. Любое потакание радикалам в этом вопросе – безумная безответственность. Невежество не должно победить. Ведь борьба с Крестным Ходом – это борьба с идентичностью украинского народа, борьба с самой Украиной”.

  Политолог Андрей Видишенко на Первом Казацком.

  Відповісти
 • 28.07.2016 at 14:44
  Посилання

  Так скільки людей приймали участь у Хресній ході за мир? В поліції кажуть, що 9 тисяч, по тебаченню кажуть що 20 тисяч, в газеті пишуть, що 30 тисяч, у церкві кажуть, що понад 80 тисяч плюс близько 20 тисяч зустрічали ходу в Києво-Печерській лаврі, виходить 100 тисяч. Хто бреше? Я не вірю нікому, але цікаві ваші аргументи.

  Відповісти
  • 28.07.2016 at 15:02
   Посилання

   100 000 правильна цифра. Людей було дуже багато з усієї України, але могло бути ще більше, якби не звинувачували прочан у зраді та сепаратизмі, не залякували, не забороняли вхід у місто, не ображали протягом всього маршруту, не перекривали дорогу з погрозами, не розвертали автобуси з областей. І все одно, у наш час така кількість людей, яка була учора на Володимирській гірці і в Лаврі, просто вражає.

   Виконавчий директор Українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник вважає, що влада робила все можливе, щоб обмежити число учасників Всеукраїнського Хресного ходу. «В українців велике свято. Воно вже відбулося — це Всеукраїнський Хресний хід. Хоча влада і робила все можливе і неможливе, щоб це свято було затьмарене. Щоб як можна менше людей могли взяти в ньому участь. Це і історії з автобусами, і нагнітання інформаційної істерії навколо ходу».

   Політолог впевнений, що інформаційна атака на хрестоходців була спланована. «Це ж не учасники Хресного ходу «вкидали» всі ці мілітаристські провокаційні гасла в мережу? Це робили їхні супротивники, — переконаний політолог. — В тому числі це були люди з влади, які при цьому приносили присягу всьому народу України, включаючи і тих людей, що сьогодні зібралися біля пам’ятника святому Володимиру. Як ще можна оцінити обмеження допуску людей на Хресний хід, ці величезні черги. Сюди ж відноситься і вчорашнє блокування західного крила ходу, історії з автобусами, коли віруючі не можуть доїхати до Києва. Тому набагато менше людей взяли участь в урочистостях. Будемо говорити прямо, частину людей просто залякали».

   Відповісти
   • 28.07.2016 at 18:32
    Посилання

    Справа зовсін не в тому, що частина православних християн начебто піддалася на шантаж і погрози. Політика залякування і репресій стосовно учасників Всеукраїнського хресного ходу – не спрацювала. З Божою допомогою православні хрестоходці здолали всі спокуси і перешкоди. Хоча, дійсно, якби не терор з боку представників влади і екстремістів, людей було б значно більше. Бо тоді до Хресної ходи приєдналися б і ті, хто не є православними християнинами, але підтримують миротворчу та об`єднавчу позицію Української Церкви.

    Відповісти
    • 29.07.2016 at 12:27
     Посилання

     Может, Господь и попустил эти гонения на православных, чтобы чисты были их ряды, чтобы отсеялись карьеристы и политики, и чтобы никто не мешал православным творить молитву о мире.

     Відповісти
     • 04.08.2016 at 09:26
      Посилання

      Людей могло быть во много раз больше. Многие киевляне побоялись присоединиться к крестному ходу. Это факт. Некоторые были вообще против того, чтобы верующие прошли по центральным улицам города. Ведь Аваков сказал, что нельзя, припугнул, что теракты могут быть. Говорили, что пусть эти верующие в Москву идут за мир молиться, а к нам не надо. У нас ведь и так мир, верно? На Крещатике и на Печерске снаряды не рвутся. Вот такие дела. Киев уже давно перестал быть Киевом. Если это и столица, то столица какого-то совсем другого государства.

  • 28.07.2016 at 18:23
   Посилання

   Близько 10 тисяч прочан увійшло до Києва увечері 26 липня, після того, як міністр МВС України заборонив православним рухатися вулицями міста. Саме цю цифру чомусь наводять в МВС і ЗМІ як загальну кількість учасників Хресної ходи. Насправді до Києва дійшло значно більше людей. Зранку 27 липня на Європейську полощу і Володимирську гірку почали прибувати ті паломники, які погодилися на доставку автобусами, а також ті, які діставалися місця збору самостійно (не в складі організованих паломницьких груп). До них також приєдналися і парафіяни київських храмів і монастирів. На час виходу сформованих колон з Володимирської гірки до Лаври чисельність паломників, що брали участь у Хресній ході складала близько 80 тисяч. Частина вірян, головним чином кияни, зібралися у Києво-Печерській лаврі (близько 20 тис.) . Тобто всьго у Хресному ході і урочистих заходах цього дня взяло участь близько 100 тіс. вірян.

   Загальна ж кількість українців, що приймала участь у Хресній ході за мир – набагато більша. Адже поза статистикою залишаються ті православні, що долучалися до ходи на окремих ділянках східного та західного маршрутів – від Святогірської лаври з одного боку і з Почаївської лаври до Києва з іншого боку (йшли по кілька годин чи днів, від села до села чи найближчього міста). Також, ми не враховуємо і тих православних християн, що пройшли місцевими Хресними ходами (наприклад Харків, Дніпро) і тих кому влада та праворадикали не дозволили прибути до Києва (як приклад – здійснена націоналістами та поліцією блокада автоколони з Одеси).

   Відповісти
   • 29.07.2016 at 12:32
    Посилання

    Не все ли равно, что скажут власти, ведь Господь всех видел и всех сосчитал. И тех, кто до Киева дошел, и тех, кто в других городах шел крестным ходом, и тех, кто паломников у себя дома приютил и накормил, и тех, кто даже из дома не выходил, но покаянно молился за мир вместе с нами.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *