Духовне підґрунтя Хресного ходу

Духовне підґрунтя Хресного ходу

Хресні ходи є невід’ємною частиною життя православної Церкви. Історія Православ’я свідчить про те, що хресний хід став одним з головних елементів обрядового життя Церкви одразу після того, як християнство стало дозволеним в Візантійській імперії.

Хресні ходи організовувались з різних приводів. Вони проводились для того, аби відвернути ту чи іншу епідемію, вплинути на зміну погодних умов, врятувати від стихійних лих. Найчастіше хресні ходи проводились заради досягнення миру.

З надією на здобуття довгоочікуваного миру відбувається і нинішній Всеукраїнський хресний хід. Наша багатостраждальна Батьківщина, яка виснажена ненависництвом, війнами та протистояннями, сьогодні потребує миру більше, ніж колись. Тому Українська Православна Церква, ініціювавши цей хресний хід, сподівається досягнути миру в Україні, об’єднавши державу від заходу до сходу, від півночі до півдня.
Чому саме в такий спосіб Церква намагається досягти миру? Напевно, тому, що цей спосіб перевірений століттями і має кілька складових, на яких варто було б зосередити особливу увагу.

Хресний хід – це молитва

Найперше варто сказати, що хресний хід – це молитовна хода. Його учасники йдуть дорогами України не просто так, а в постійній молитві. Пілігрими зупиняються у монастирях та храмах, щодня звершуючи богослужіння. Під час самої ходи люди співають молитвослів’я та псалми. Тисячі сердець об’єднані в єдиному пориві – люди прагнуть миру!

Саме молитва є найбільш дієвим засобом в той час, коли політичні переговори вичерпали свій потенціал. Люди, бачачи, що політики не можуть знайти компромісних рішень, звертаються до Бога, покладаючи на Нього всяку надію.

І, треба сказати, що молитва паломників, які беруть участь в хресній ході, відчутна. Вона відчувається не тільки своєю силою, але і тією боротьбою, яку сьогодні протиставляють цьому дійству. Зауважимо, що як тільки розпочався Всеукраїнський хресний хід за мир, величезна кількість політиків, засоби масової інформації і прості зіваки ополчились проти цієї миротворчої події.

Православним християнам відомо, про що це свідчить. Диявол, вкотре показуючи своє безсилля, відчуває, що його «бал» на Українській землі може завершитись. Тому і сповнюються ненависті і злоби серця багатьох… Але молитва є саме тією силою, яку Церква завжди протиставляла диявольській злобі. В пості і молитві православні українці об’єднались заради того, аби вимолити в Бога втрачений мир.

Хресний хід – це благословення

Традиційно під час хресної ходи виносять для поклоніння різноманітні святині, серед яких і мощі святих, і чудотворні ікони і інші реліквії. Так само й під час Всеукраїнського хресного ходу за мир для молитовного поклоніння було винесено величезну кількість святинь.

Наявність святинь під час хресного ходу є особливо важливою, адже вони не лише піднімають дух прочан, але й благодатно впливають на довкілля. Століттями намолені реліквії, які неодноразово допомагали вірянам, сьогодні спрямовують свою позитивну енергетику на всю Україну. Люди, звертаючись у своїх молитвах до Бога, не залишаються і без Його видимої підтримки, яку вони одержують через святині.

Хресний хід – це єдність

Одна з основних цілей Всеукраїнського хресного ходу – об’єднати нашу земну Батьківщину. Саме тому це дійство має характер загальноукраїнського. Православні християни виходять з усіх куточків України для того, аби зустрітись в місті Києві. Подолати цей тривалий шлях, об’єднавшись в Столиці України, необхідно, аби засвідчити перед Богом потребу миру і єдності. Київ, який є прадавньою колискою Православ’я на Русі, повинен стати символом єднання сотень тисяч українців.

Дуже хочеться, аби задекларовані ідеї, які несуть паломники, проходячи сотні кілометрів всією Україною, справдились в реальному часі. Очевидно, що саме мир є запорукою єдності. Православна Церква сьогодні кличе всіх до того, аби єднатись навколо справжніх, вічних цінностей. Тому нехай цей Всеукраїнський хресний хід стане каталізатором для подальшого становлення миру в Україні, а подвиг цих людей буде приємним в очах Господніх.

Священик Олег ТочинськийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *