26 липня Церква вшановує собор Архангела Гавриїла

26 липня Церква вшановує собор Архангела Гавриїла

Архангел Гавриїл був обраний Господом для того, щоб благовістити Діві Марії, а з Нею і всім людям велику радість про Втілення Сина Божого. Тому на наступний день після Благовіщення, прославивши Пречисту Діву, ми дякуємо Господу і почитаємо Його посланника Архангела Гавриїла, що послужив таїнству нашого спасіння.

Святий Архістратиг Гавриїл — служитель Божественної Всемогутності. Святий Архістратиг Гавриїл невідступно перебував зі святою Отроковицею Марією в Єрусалимському храмі і згодом охороняв Її під час земного життя.

Він з’явився священикові Захарії, передбачивши народження Предтечі Господнього — Іоанна Хрестителя. Господь посилав його до святого Йосифа Обручника: він з’явився йому уві сні, щоб відкрити таємницю втілення Сина Божого від Пресвятої Діви Марії, попередив про задуми Ірода і повелів бігти в Єгипет з Немовлям і Богородицею.

Коли Господь молився перед Своїми стражданнями в Гефсіманському саду до кривавого поту, на зміцнення Його, за Церковними Переказами, був посланий з Небес Архангел Гавриїл. Жінки мироносиці почули від Архістратига радісну звістку про Воскресіння Христове.

Згадуючи в цей день багаторазові явища святого Архістратига Гавриїла і його ревне виконання Божественної волі, сповідуючи його клопотання перед Господом про християн, Православна Церква закликає віруючих звертатися в молитвах до великого Ангелу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *