ВР України звернулась до Константинопольського Патріарха з проханням про “автокефалію УПЦ”

ВР України звернулась до Константинопольського Патріарха з проханням про "автокефалію УПЦ"

16 червня Верховна Рада України прийняла проект постанови Верховної Ради України “Про Звернення Верховної Ради України до Його Святості Варфоломія, Архієпископа Константинополя та Нового Риму, Вселенського Патріарха про надання автокефалії Православній Церкві в Україні” (реєстраційний №4793).

Напередодні цей законопроект був схвалений Комітетом Верховної Ради України з питань культури та духовності.

За прийняття проекту постанови проголосувало 245 депутатів. Голосував Блок Петра Порошенка, Народний фронт, Самопоміч, Батьківщина, Радикальна партія, група “Воля народу”. Опозиційний блок та група “Відродження” – не голосували.

Народний депутат Марія Матіос, одна з авторів законопроекту, заявила у відповідь на сумніви багатьох депутатів у легітимності звернення Ради до Константинопольського Патріарха. “Ми маємо таке право. Ця проблема актуальна для великої частини українського суспільства. Якщо є незалежна держава, у ній повинні бути незалежними дух та віра”, – заявила Матіос.

Серед ініціаторів цього звернення, яке за висловом спікера Ради Андрія Парубія, є “питанням національної безпеки”– також автори інших різноманітних антицерковних законопроектів Віктор Єленський, Сергій Висоцький та Андрій Левус .

Керуючий справами Української Православної Церкви Митрополит Бориспільський та Броварський Антоній, коментуючи звернення Верховної Ради до Константинопольського Патріарха, заявив, що не можна змішувати віру та політику: «Політика та віра не повинні змішуватися. Це загрожує тільки новими конфліктами у суспільстві. Уявляю, який би був резонанс, якби, наприклад, православні депутати передали на розгляд парламенту проект звернення до Папи Римського з проханням створити на базі місцевих католиків та греко-католиків автокефальну Католицьку Церкву в Україні».

З приводу звинувачень, на адресу Української Православної Церкви, та тверджень, що нібито мільйони українців прагнуть змінення існуючого статусу УПЦ, а також переходять у якісь інші “церкви”, Митрополит Антоній заявив, що кількість парафіян Української Православної Церкви не зменшується.

«Навпаки – неозброєним оком видно, що людей на богослужіннях стало більше. Це пов’язано з цілим рядом факторів. В одних випадках, когось торкнулася війна на сході. В інших – відбулося переосмислення життєвих пріоритетів після наростання різних катаклізмів в українському суспільстві. Свідченням моїх слів є той факт, що у минулому році Українська Православна Церква зареєструвала понад 400 нових парафій», – повідомив владика.

Що стосується даних деяких соціологічних опитувань – «не потрібно їх зводити у розряд незаперечної істини. Вони можуть бути багато у чому суб’єктивні. Потрібно їх аналізувати, а не просто приймати на віру».

Владика також прокоментував твердження “Патріарха Філарета” про те, що “Киівський Патріархат” підтримує 40% населення України, а Українську Православну Церкву – 20%, і підкреслив, що воно – голослівне.

«Це всього лише слова, що повторюються знову і знову для того, щоб їх уважали реальністю. Церква – не політична партія, вона не бере участі у боротьбі за електоральні симпатії населення. Адже, у такому разі, їй часто доводилося б відмовлятися від своїх переконань на користь тієї чи іншої ідеології», – додав митрополит Антоній.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *