Вперше за часів «незалежності» в Україні будуть зносити православний храм

Вперше за часів «незалежності» в Україні будуть зносити православний храм
Через десять днів у Черкасах місцева влада знесе Стрітенську церкву (яку в народі також називають “Афганською”). Як стало відомо СПЖ, храм, нібито, не вписується в ансамбль нового меморіального комплексу на честь воїнів-афганців.

«Це тимчасова споруда, – висловив журналістам своє ставлення до церкви головний архітектор Черкас Віталій Чернуха. – Навіщо вона там?».

Храм знаходиться біля пам’ятника воїнам-афганцям. За задумом місцевої влади, на цьому місці повинен бути побудований новий меморіальний комплекс, який також буде присвячений загиблим у “АТО”. Якщо раніше у проекті була передбачена церква, то на новому плані її немає.

Проект Стрітенської церкви

Парафіяни Стрітенської церкви побудували храм на свої гроші. Тепер віруючі пишуть офіційні листи, збирають підписи та намагаються донести до влади свій протест з приводу знесення.

Настоятель Стрітенської церкви о. Володимир (Нікітенко) вже отримав від влади вказівку «очистити приміщення». «Зараз так багато говорять про захоплення храмів, але таке – щоб церкву знесли – це вперше у незалежній Україні», – коментує ситуацію, що склалася отець Володимир, у минулому – сам воїн-афганець.

“Деякі “патріоти” вважають, що нашій церкві тут не місце. Посилаючись на те, що ми представляємо Московський патріархат, – каже священик. – Митрополит Черкаський і Канівський Софроній закликав молитися, щоб цього не сталося – Ще можна було б зрозуміти, якби замість нашої церкви там хотіли побудувати якусь іншу. А так – зовсім не зрозуміло. Гріх та й годі”.

Саме у Черкасах свого часу виникла перша в Україні громадська організація Української Спілки ветеранів Афганістану. Тепер Черкаси планують бути першими у справі знесення церков.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 20.06.2016 at 12:33
    Посилання

    Постмайданна влада України завжди виступала піонером в усіх антихристиянських починаннях. Згадайте, адже саме після “Революції Гідності”, у вересні 2014 року, і також на Черкащині (село Пастирське), місцевими органами державної влади була офіційно зареєстрована перша в Україні легальна сатанинська секта. Це сталося вперше не тільки за всю історію України, але й і всього “ближнього зарубіжжя”, яке подібної “демократії” не відає й досі.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *