В ООН оцінили ймовірність завершення конфлікту на Донбасі

В ООН оцінили ймовірність завершення конфлікту на Донбасі

В Організації Об’єднаних Націй заявляють, що конфлікт на Донбасі далекий від завершення і не повинен випадати з поля зору міжнародної спільноти.

Про це, як передає кореспондент УНІАН, йдеться у прес-релізі, поширеному під час брифінгу в Києві помічника генерального секретаря ООН Івана Шимоновича, що представляв 14-ту доповідь про ситуацію з правами людини в Україні.

“Ситуація на сході України продовжує сильно непокоїти. Без додаткових зусиль та винахідливих рішень для виконання Мінських угод вона може перерости у тривалий конфлікт, який буде шкодити правам людини багато років або ж може загостритися, призводячи до катастрофічних наслідків для цивільного населення, яке вже зазнало багато страждань”, – сказав Шимонович.

“Збільшення кількості важкої військової техніки поблизу лінії зіткнення та бойові дії біля Авдіївки та Ясинуватої, що спостерігаються в Донецькій області з початку березня, є показниками того, що конфлікт далекий від завершення і не повинен випадати з поля зору міжнародного співтовариства”, – наголосив він.

За словами Шимоновича, цивільне населення, яке проживає поряд з лінією зіткнення та в районах, контрольованих повстанцями, є особливо вразливим до порушень прав людини. Зокрема, багато з жителів Півдня наражаються на небезпеку через наявність нерозмінованих територій.

Також в ООН заявили, що 2,7 млн жителів районів, контрольованих ДНР-ЛНР, відчувають істотні обмеження свободи висловлення поглядів, мирних зібрань та об’єднань, а також опинились у важких умовах проживання.

Сьогодні ж помічник генерального секретаря ООН Іван Шимонович розкрив деякі подробиці доповіді моніторингової місії ООН з прав людини щодо України. Зокрема, він заявив про появу в Україні секретних в’язниць.

Представник ООН був змушений визнати, що в Україні має місце ігнорування прав людини, що ця проблема вкоренилася і має системний характер. У доповіді Шимоновича щодо України зафіксовано сотні випадків незаконного затримання, тортур і жорстокого поводження із затриманими опонентами.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 09.06.2016 at 21:10
    Посилання

    Этой войне на Донбасе не видно конца, хотелось чтобы поскорей все это уже закончилось.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *