Українська «п’ятірка»: наші сучасники, які прославилися в науці і техніці

Павла Єременко

36-річного американця українського походження Павла Єременко призначили головним технічним директором найбільшої європейської корпорації по випуску авіакосмічної техніки Airbus. До роботи він приступить 1 липня. “Павло Єременко, який веде наш інноваційний центр у Сан-Хосе, має унікальні здібності, з допомогою яких він з’єднує проекти Силіконової долини і нашу дослідницьку групу і технології. У нього є всі дані для того, щоб привести технології Airbus в майбутнє”, — сказав генеральний директор компанії Том Ендерс. До цього призначення Єременко працював в Google, Motorola і в дослідному агентстві Пентагону.

Надихнувшись прикладом Єременко, «Фокус» згадав інших українців, які за останній час отримали світове визнання у науці і IT.

Макс Левчин

У 1998 році колишній киянин Макс Левчин створив одну з самих популярних в світі електронних платіжних систем PayPal. Вже в 2002 році Левчин продав свій проект компанії Google за $1,5 млрд. Левчин емігрував в Чикаго, коли йому було 16 років. Його сім’я тоді не приховувала свою позицію по відношенню до радянської влади і шукала у США політичного притулку.

Ян Кум

Житель Фастова Ян Кум теж емігрував в США в 16 років. У 2009 році він придумав і створив месенджер WhatsApp, а ще через п’ять років продав його соціальної мережі Facebook за $16 млрд. Це була одна з найбільших угод в інтернет-індустрії. Кум також увійшов до ради директорів компанії. Зараз він друга за впливовістю людина в Facebook після Цукерберга.

Марія Родніна

В березні 2016 року професору з України, біологу і генетику Марині Родніній вручили в Німеччині престижну наукову премію імені Лейбніца. Родніна вже більше 20 років працює в Німеччині і зараз займає посаду директора Інституту біофізичної хімії Товариства Макса Планка в Геттінгені. Премію Марині вручили за “піонерський внесок у розуміння функції рибосом”.

Яків Шифрін

Навесні 2016 року вчений Харківського національного університету радіоелектроніки, професор Яків Шифрін отримав у США престижну нагороду Аерокосмічного товариства Інституту інженерів по електротехніці і електроніці. Шифрін — засновник статистичної теорії антен і один з небагатьох вчених на планеті, що отримав головні галузеві нагороди світу: американську, європейську та радянську.

Тамара БалаєваЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 16.09.2016 at 18:03
    Посилання

    Четверо из пяти живут и работают в зарубежных странах. Судя по возрасту, образование они получили ещё советское. Не вижу, чем тогда можно гордиться при таком положении дел. Всё говорит о том, что Украине эти люди оказались нужны вовсе не для дела, а исключительно ради понта.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *