Україна і Росія помилували і обміняли українців на українців

Олена Гліщинська та Віталій Діденко

Президент Російської Федерації Володимир Путін підписав указ про помилування засуджених у Росії громадян України Афанасьєва і Солошенка. Про це повідомили у прес-службі Кремля. “Президент своїм указом помилував Геннадія Афанасьєва, засудженого 17 грудня 2014 року Московським міським судом, звільнивши його від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі”, – йдеться у документі. Іншим указом глава РФ помилував Юрія Солошенка, засудженого 14 жовтня 2015 року Мосміськсудом. Зазначається, що обидва укази набирають чинності з дня підписання,

Нагадаємо, Афанасьєва було засуджено у Росії до семи років ув’язнення в колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі, а Солошенка – до шести років за звинуваченням у спробах придбати вироби для відновлення засобів ППО в Україні.

Сьогодні близько 15.00 український літак з Солошенком і Афанасьєвим на борту вилетів з підмосковного аеропорту «Внуково-2» в Україну. Також сьогодні літак Ан-148 авіакомпанії «Россия» здійснив посадку у вантажному аеропорту «Антонов» у Гостомелі. Раніше цей Ан-148 забирав засуджених в Україні громадян Росії Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва, яких обміняли на українську льотчицю Надію Савченко.

Росія обміняла Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко на двох журналістів з Одеси – головного редактора сайту “Инфоцентр” Віталія Діденка та директора телекомпанії “Вільна хвиля” Олену Гліщинську, що були ув`язнені в Україні за звинуваченням у сепаратизмі та державній зраді. Їх сьогодні помилував своїм указом президент України Петро Порошенко.

Сьогодні ж Олена Гліщинська та Віталій Діденко прибули до Москви. Вони переконані, що були засуджені за політичними мотивами, оскільки нинішня влада України не сприймає альтернативну точку зору на те, що відбувається в країні. «Це чисто політична справа, це полювання на так званих сепаратистів», — вважає Глищинская. «Під цю хвилю потрапили всі — і активісти, і громадські, і історики, і журналісти», — додала вона. Глищинская підкреслила, що їх звинуватили у сепаратизмі і спробах розділити Україну на частини. «Це не має нічого спільного з дійсністю», — заявила вона. З нею солідарний і Діденко. «Ми громадяни України, які просто дотримуються альтернативної лінії на певні суспільно-політичні процеси, які були в країні», — сказав він, відповідаючи на запитання журналістів.

Прес-секретар президента РФ повідомив, що політичний притулок українським журналістам було надано Росією з міркувань гуманності.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 15.06.2016 at 16:55
  Посилання

  Гліщинська і Діденко сепаратисти і терористи. Вони були з-поміж організаторів і активних учасників так званої “Народної ради Бессарабії”. В Одесі вони діяли згідно плану дестабілізації, який російські спецслужби почали реалізовувати рік тому. Планувалося здійснити політичні вбивства, підірвати мости і відрізати південь Одеської області від решти території України, ввести “зелених чоловічків”, проголосити “незалежну Бессарабію” і дестабілізувати ситуацію в Україні, Молдові та Румунії. Лише в результаті активної протидії з боку СБУ ці плани були зірвані.

  Відповісти
  • 15.06.2016 at 17:49
   Посилання

   Ну, годі вже тиражувати оці СБУшні байки. Брехня це! Повірте мені як журналісту. Після Євромайдану тисячі працівників українських ЗМІ одразу стали такими самими “терористами” і “сепаратистами”. Зараз в Україні взагалі така ситуація зі свободою слова, що кожен, хто не цілує вашого президента у дупу, автоматично зараховується до “російських найманців” і “агентів Кремля”.

   Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *