У Великій Британії відбувся референдум щодо подальшого членства в ЄС

У Великій Британії відбувся референдум щодо подальшого членства в ЄС

У Великій Британії, що була членом ЄС 43 роки. завершилося голосування на референдумі про те, чи залишатися країні у складі Європейського союзу чи вийти з його складу. Дільниці для голосування закрилися учора о 10 вечора за місцевим часом. Всю ніч йшов підрахунок голосів, а сьогодні стали відомі результати: за вихід Британії зі складу ЄС проголосували 52% громадян, проти – 48%. За вихід Британії з ЄС висловилися понад 16,7 млн осіб. Цього достатньо для підбиття підсумків референдуму і оголошення перемоги євроскептиків над євроінтеграторами.

Попередньо для участі в референдумі щоло ЄС зареєструвалися майже 46,5 млн осіб. Реальна явка виборців склала понад 30 млн осіб (71,8%). Це – найвища явка на виборах у Сполученому Королівстві з 1992 року.

Даний референдум – один з найважлівіших і всього лише третій загальнонаціональний референдум в історії Сполученого Королівства. Цьому народному волевиявленню передувала бурхлива агітаційна кампанія, відома під назвою Brexit (поєднання слів «Велика Британія» (Br) і «вихід» (exit). Під час «Брексіту» прихильники виходу Британії з ЄС об’єдналися під гаслом Vote Leave (“Голосуй за вихід”), а головним гаслом їхніх супротивників став Remain (“Залишитися”).

Виборці повинні були поставити хрестик навпроти одного з двох питань у бюлетені: “Чи Сполученому Королівству залишитися членом Європейського союзу?” або “Чи Сполученому Королівству вийти з Європейського союзу?” Для визначення подальшої долі Британії одному з цих питань необхідно було набрати 50% плюс один голос.

Проведення референдуму про подальше членство Британії в ЄС було однією з передвиборних обіцянок консерваторів перед загальними виборами 2015 року. Прем’єр-міністр Девід Кемерон оголосив про намір провести такий референдум ще в 2013 році.

Світові лідери, включаючи президента США Барака Обаму, президента КНР Сі Цзіньпіна, канцлера Німеччини Ангелу Меркель, голів НАТО та країн Співдружності націй чинили потужний тиск на британців, закликаючи їх залишитися в ЄС, і пояснюючи це тим, що країна буде сильнішою і впливовішою саме в складі Европейського Сююзу, ніж за його межами.

Проте британці, невдоволені наслідками полічної кризи ЄС та диктатом зі сторони цієї структури, обурені поборами на утримання європейської бюрократії та сумнівних загальноєвропейських проектів, а також перелякані міграційною інтервенцією останніх років – проголосували за вихід з-під стороннього наддержавного керування країною і за часткове відновлення свого суверенітету.

Лідер британської Партії Незалежності Найджел Фарадж, який проводив власну кампанію за вихід Британії з ЄС, очікує, що референдум щодо членства в ЄС відбудеться ще у чотирьох країнах Європи. “Ми можемо очікувати, що в Данії люди хотіли б вийти з ЄС, і така ж може бути ситуація у Швеції, Австрії і, можливо, навіть в Італії. ЄС помирає, але ми перші залишили ці стіни. Необхідно, щоб країни були суверенними, щоб торгували між собою, але нам не потрібні спільні президенти”.

У наступний вівторок, 28 червня, Європарламент збереться на надзвичайне засідання, на якому будуть обговорюватися питання, пов`язані з ситуацією навколо виходу Великої Британії зі складу Європейського Союзу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 24.06.2016 at 11:30
  Посилання

  Зараз почнеться. США і ЄС дадуть відмашку, а потім наші ЗМІ кинуться розповідати про “російський слід” у цій підозрілій справі (як в усіх кризах, терактах і погодних аномаліях). Скажуть, що Путін знову всіх купив, ну або примусив голосувати “під дулами автоматів”, так само, як під час референдумів у Криму і Донбасі.

  Відповісти
 • 24.06.2016 at 15:02
  Посилання

  Резюмуючи перші перли українських політиків з приводу Брекзиту, можна виділити три головні тези: “Європа в небезпеці, Путін радіє – проте даремно, бо замість Британії у ЄС візьмуть Україну”.

  У зв`язку з можливим виходом Великобританії зі складу ЄС Петро Порошенко висловив сподівання на продовження антиросійських санкцій: “Вірю, що, незважаючи на результат референдуму, Великобританія залишається в об’єднаній Європі й продовжить захищати спільні європейські цінності. Вважаю, що сьогодні екстрений виклик для Європейського Союзу – знайти шлях до сердець євроскептиків, щоб не дати жодного шансу опонентам європейського інтеграційного проекту та їхнім щедрим спонсорам. Розраховую, що санкції проти Росії, як країни-агресора, будуть продовжені”.

  Ірина Геращенко: “Ослаблена і розділена Європа, розколота на скептиків і оптимістів, Європа, що боїться свого завтрашнього дня, – золота мрія Кремля”.

  Сергій Лещенко: “Британія виходить із Європейського Союзу. Україна втрачає найвірнішого союзника всередині ЄС. Сам ЄС входить у найглибшу кризу. Путін тішиться”.

  Михайло Саакашвілі: “Ми повинні бути по-справжньому потрібні Європі і тоді нами не торгуватимуть, а проситимуть приєднатися до Євросоюзу замість Великобританії”.

  Ганна Гопко: “Берлін має зіграти на випередження: втративши Британію Європа має набути Україну”…

  Відповісти
 • 24.06.2016 at 18:37
  Посилання

  Фунт то сразу как отреагировал, провалился по самые небалуйся. Как я слышал, все будет уже зависит от дебатов парламенте, а не голосования.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *