The New York Times: Україна оголосила війну журналістиці

The New York Times

Журналіст американської газети The New York Times Іен Бейтсон опублікував статтю, присвячену його роботі на території України. В своїй статті Бейтсон описує не тільки небезпеку своєї роботи, але й складності, які у нього виникли внаслідок виконання службових обов`язків:

«У липні 2014 року я поїхав на Донбас, в сепаратистський регіон України, щоб висвітлити катастрофу лайнера Малазійських авіаліній. Я прибув туди, щоб повідомити світу, що відбувається з останками 298 пасажирів і членів екіпажу Боїнга. Перш ніж відвідати саме місце падіння літака, я отримав акредитацію у сепаратистів.

Тепер Україна затаврувала мене як поплічника терористів.

Сьомого травня веб-сайт «Миротворець» опублікував частину списку акредитованих сепаратистами журналістів. Моє ім’я, адреса електронної пошти і номер опинилися серед даних ще 4000 журналістів-фрілансерів і кореспондентів таких видань, як ВВС, Reuters та інших. Всіх нас визначили як «терористичних колабораціоністів».

Антон Геращенко, депутат Верховної Ради і радник міністра внутрішніх справ, високо оцінив публікацію і закликав журналістів підтримати Україну в «інформаційній війні» з Росією. Вихід списку імен у світ засудили такі організації, як ОБСЄ і Комітет із захисту журналістів. Уповноважений з прав людини в Україні закликав до закриття веб-ресурсу.

У відповідь на ці дії, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков висловив свою підтримку веб-сайту, а критиків звинуватив у прихованих симпатії до терористів. Його запис на сторінці в Facebook набрав понад 3000 «лайків»: громадськість твердо підтримує публікацію. Після того як представник Міністерства інформації в прямому ефірі заявив, що список загрожує життю журналістів, його начальник, міністр Юрій Стець, вибачився в соціальних медіа, заявивши, що чиновник не висловлював офіційної позиції відомства.

Підбадьорений підтримкою, сайт знову з’явився у вільному доступі і опублікував додаткову контактну інформацію журналістів. Редактори «Миротворця» заявили, що вони, мовляв, не мають наміру слухати «скиглення» про «свободу слова». Радник голови СБУ заявив, що відомством проводилося розслідування за фактом можливого шпигунства журналістами, включеними до списку.

Ці списки містять, більшою частиною, імена тих, хто взаємодіяв з повстанцями, але тепер «Миротворець» і його прихильники в уряді вважають, що журналісти діляться на два табори: ті, хто підтримує державу, і ті, хто виступає проти неї, маючи на увазі, що останніх треба заткнути.

Це небезпечно у будь-якому суспільстві, але в Україні особливо, в даний момент країна потребує критичної журналістики.

Президент Петро Порошенко поставив на місце прем’єр-міністра свого близького соратника, що призвело до руйнування чіткого розділу між законодавчої і виконавчої владою, встановленого після революції 2014 року, коли був повалений його попередник. Він також призначив соратника, у якого відсутня юридична освіта, на місце генерального прокурора. І в той час, як корупція та непотизм загрожують надіям української революції, журналістів звинувачують у пособництві ворогам, тільки тому що вони роблять свою роботу.

Тепер будь-яку критику вони таврують як результат російської «гібридної війни». Саме цим президент Порошенко пояснив, чтому редакція New York Times критикувала його нездатність впоратися з корупцією.

Більшість високопоставлених українських чиновників взагалі уникають говорити про публікації «Миротворця». Але їм слід діяти у відповідності із західними цінностями, яким вони нібито вірні, і засудити наклеп на журналістів».З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 12.06.2016 at 12:00
    Посилання

    Параллельная правда или другая точка зрения, хм, посмотрим, что из этого получиться, можно почитать.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *