Руська Церква не буде приймати участь у Всеправославному Соборі

Колімбарі

16 червня у Православній академії Криту у Колімбарі почнеться засідання Святого та Великого Собору Православної Церкви, що покликаний стати першими за більш ніж тисячу років зборами Предстоятелів та представників Православних Церков світу.

На історичному форумі будуть розглянуті теми, пов’язані з поглядами віруючих на проблеми сучасності та відносини Церкви та суспільства. Відповідно до програми проведення Собору, представники Помісних Православних Церков прибудуть на Крит 16 червня. 19 червня, у честь відкриття Собору, буде дано урочистий обід від імені президента Греції Прокопіса Павлопулоса, а 20 червня розпочнуться засідання Собору, що триватимуть до кінця тижня. За планом, їх повинно бути 16.

Спочатку Собор хотіли провести в одному з найдавніших храмів Стамбула – церкві святої Ірини, але через напружені відносини між Росією та Туреччиною, на прохання Руської Православної Церкви, зустріч перенесли на грецький Крит.

Нагадаємо, що підготовка до Всеправославного Собору почалася у 1960-х роках та тривала більше 50 років. Спочатку на порядок денний Собору передбачалося винести цілих сто тим, однак вже через 10 років їх кількість скоротилася до десяти. До розгляду на Криті було запропоновано шість питань – про церковну автономію, про відносини Православної Церкви з іншими християнами та про її місію у світі в цілому, важливість посту, Таїнство Шлюбу та православну діаспору.

Попри активне лобіювання певними міжнародними позаправослвними колами теми визнання розкольницького угруповання “Київський Патріархат” як автономної помісної церкви – це питання не було включене до повістки Собору.

В ході підготовки Собору, ряд Церков запропонували відкласти проведення зустрічі через незгоду з проектами деяких документів, винесених на обговорення, а також організаційними моментами.

Антіохійська, Болгарська, Грузинська та Руська Церкви відмовилися направити свої делегації на Крит, а Церква Сербії залишила за собою право покинути Собор, якщо претензії відсутніх не будуть на ньому розглянуті. Однак Константинопольський Патріархат наполіг на проведенні Собору в установлений термін та з попередньою повісткою.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 20.06.2016 at 13:00
    Посилання

    Предстоятель Руської Православно Церкви, Святіший Патріарх Кирил, звернувся з посланням до Предстоятелів і представників Помісних Православних Церков, які зібралися на о. Крит – https://patriarchia.ru/db/text/4541211.html

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *