Румуни Буковини вимагають від Порошенка автономії

Румуни Буковини

Асамблея румунів Буковини звернулася до Президента України Петра Порошенка із закликом надати місцю компактного проживання румунів у Чернівецькій області статусу територіальної автономії. Про це повідомила координатор Ради Асамблеї румунів Буковини Доріна Киртоаке. Вона також зазначила, що права румунів та інших національних меншин в Україні серйозно порушуються, а автономія дозволить створити систему захисту від цих порушень.

У зверненні румунської діаспори, зокрема, зазначається: «Рішення Президента надати територіальну автономію кримським татарам створило правовий і політичний прецедент, в рамках якого всі, що компактно проживають на Україні, національні громади можуть претендувати на аналогічний статус. При цьому, ми, румуни Буковини, маємо особливі обставини для лідерства у цьому питанні. Наша земля аж до 1944 р. була територією Румунії. Наші предки сотні років проживали в Північній Буковині, створювали культуру і національне багатство цього краю. При цьому, ми на сьогоднішній день позбавлені елементарних прав і свобод».

Асамблея румунів Буковини зазначає, що активістів румунського національного руху переслідують, їм не дають проводити заходи та форуми. «На нашу думку, ми не меншою мірою, ніж татари, заслуговуємо право на свою автономію, в якій нарешті знайдуть своє гідне місце культура, мова, освіта і таланти румунської нації», — підкреслюється у зверненні до Порошенко.

Асамблея румунів Буковини вирішила направити своє звернення в ЄС, ПАРЄ та інші міжнародні інстанції для того, щоб привернути увагу міжнародного співтовариства до проблем захисту прав національних меншин України.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *