Про звернення ВР до Вселенського Патріарха. Божевілля стає державною політикою

Божевілля стає державною політикою

Політексперти гостро розкритикували прийнятий Верховною Радою України проект постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Його Святості Варфоломія, архієпископа Константинополя та Нового Риму, Вселенського Патріарха про надання автокефалії Православній Церкві в Україні».

Дії українського парламенту нагадують найгірші діяння більшовиків, вважає директор Київського центру політичних досліджень та конфліктології Михайло Погребинський. Так він прокоментував кореспонденту СПЖ звернення Верховної Ради до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію українській Церкві.

Політолог звертає увагу, що ініціатори звернення взагалі далеко не всі мають хоч якесь відношення до Православ’я: половина з них – греко-католики.

«Я вже не кажу про те, що саме звернення прямо порушує українську Конституцію, яка забороняє втручання держави у справи Церкви, – каже Михайло Погребинський. – Все це на руку тим, хто не хоче миру у країні, хто намагається зробити з України однорідний антиросійський форпост, спираючись на ідеї українського інтегрального націоналізму. Не випадково у списку цієї ініціативи першим йде Парубій, який прямо та чітко сказав, що права мають тільки люди Західної та Центральної України. А у Східній прав немає, тому що вони «прийшлі». Це все, звичайно, брехня. Але це не заважає йому бути спікером парламенту, хоча своїм висловлюванням він порушив Конституцію та мав би за законом відповідати».

Експерт сподівається, що Константинополь не піде на незаконне рішення прo надання автокефалії українській Церкві. Проте, привід для побоювань існує. «Константинопольський Патріарх, як відомо, чуйно прислухається до побажань Західного істеблішменту, йому близькі ідеї екуменізму, – каже політолог. – Багато експертів вважають, що Захід надає йому підтримку, щоб підірвати єдність православного світу та отримати контроль над тією частиною Православ’я, яка не піде за Руською Православною Церквою. Це непристойна роль, яку може відіграти Варфоломій та яка, у кінцевому рахунку, може призвести до того, що Константинопольський Патріархат може взагалі втратити будь-який авторитет у православному світі».

«Це нонсенс, коли у країні, де Церква відділена від держави, політики так завзято прагнуть втручатися у ту область, яка ніяким чином їх не стосується, – каже директор Фонду гуманітарних стратегій, політолог Михайло Павлів. – З точки зору політико-правових наслідків, то, звичайно, ніякого надання автокефалії не буде».

Експерт вважає, що Вселенський Патріарх поки не готовий приймати подібні рішення. Крім того, з канонічної точки зору та церковної практики звернення депутатів – «не за адресою». «Автокефалію може надати тільки материнська Церква, якою для УПЦ є Руська Православна Церква, – каже Павлів. – Більш того, Українська Церква і так, де-факто та де-юре, вже є самостійною».

На думку політолога, все, що відбувається навколо цієї постанови – лише спроба зробити з Церкви політичне знаряддя. «Про душі людські вони точно не думають. Більше того, ініціаторами цього проекту-постанови здебільшого є греко-католики. Вони-то з якого боку до Православної Церкви? – дивується Михайло Павлів. – Дай Боже, що не буде ніяких наслідків. Але все, що відбувається, звичайно, викликає огиду. Упевнений, що подібні заходи сприятимуть ухваленню ще одного антицерковного законопроекту – абсолютно рейдерського закону № 4128, який написаний для просування однієї «політико-церковної організації», назвемо її так, і це – явно не УПЦ. Людей нетрадиційної моральної орієнтації, на жаль, у нас у Раді вистачить, щоб і цей закон прийняти».

Із Павлівим багато у чому солідарний і керівник аналітичного центру «Третій сектор», політолог Андрій Золотарьов. «Рада взагалі не повинна займатися церковними питаннями. І, власне, позиція політиків, які зараз намагаються «грати» з такою серйозною темою, вона абсолютно безвідповідальна та може мати наслідки, що на додаток до наявних у країні конфліктів додасться ще й релігійний», – упевнений експерт.

Золотарьов вважає, що для Вселенського Патріарха подібне звернення не повинно мати ніякої сили. А ось для країни подібне може обернутися черговою катастрофою. «Як мені видається, це черговий приклад того, як безумство стає державною політикою, – каже експерт. – У країні і без того мало не щодня відбуваються захоплення храмів. Зверніть увагу, як дії радикалів синхронні з діями політиків. На мій погляд, подібні речі просто неприпустимі».З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *