Чому Україна потрапила в десятку найнебезпечніших країн світу

Чому Україна потрапила в десятку найнебезпечніших країн світу

Як би не намагалася українська влада випромінювати оптимізм щодо напливу туристів на «Євробачення» наступного року, схоже, нашу країну іноземці довго будуть обминати десятою дорогою. Фахівці Vision of Humanity склали рейтинг країн світу за рівнем небезпеки, згідно з яким Україна увійшла в топ-10.

Найнебезпечнішою країною визнана Сирія, на другому місці опинився Південний Судан, на третьому – Ірак. Далі поруч з Україною розташувалися Афганістан, Сомалі, Ємен і Центральноафриканська республіка. Замикає десятку найнебезпечніших країн республіка Конго, яка виявилася в рейтингу навіть безпечнішою за Україну.

У всіх державах, що входять до топ-10, як і в Україні, тривають громадянські війни. При цьому Україна в десятці єдина небезпечна європейська країна. Крім того, на відміну від «сусідів» за рейтингом, в Україні стало вкрай небезпечно навіть висловлювати свою думку. Так, у квітні був убитий опозиційний журналіст Олег Бузина, журналіст Руслан Коцаба став в’язнем совісті через заклик припинити братовбивчу війну на Донбасі.

Швидше за все, безпека в Україні і далі буде погіршуватися. Адже в країні «гуляє» маса нелегальної зброї, а тисячі АТОшніков, повернувшись з фронту, не розуміють заради чого вони пройшли крізь «м’ясорубку». Багато хто, не то щоб влаштуватися на роботу, не може отримати обіцяні пільги навіть для своїх дітей.

Через війну на Донбасі і без того чималий “чорний ринок” зброї в Україні набув катастрофічних з точки зору безпеки країни масштабів. Глава Української асоціації власників зброї (УАВЗ) Георгій Учайкін переконаний, що купити ствол на чорному ринку можна так само легко, як придбати наркотики. “Тут зброї – як гуталіну на гуталіновій фабриці”, – іронізує Учайкін.

За підрахунками Української асоціації власників зброї, сьогодні кількість неврахованої зброї становить 4,5-5 млн. одиниць. Реально ж цифри можуть бути ще вищими. Гранатомети і вибухівка, за словами Георгія Учайкіна, зараз не є дефіцитним товаром.

Війна на Донбасі зробила зброю доступною не тільки для АТОшніков, але й для спекулянтів, які нею торгують. За даними МВС, 70% вилученої нелегальної зброї привезено саме з Донбасу. Купити той же автомат Калашникова в зоні АТО можна лише за 100 доларів, а перепродати в спокійному регіоні за 1000.

Сприяє зростанню «чорного ринку» і безлад у Міністерстві оборони України, яке, за словами Георгія Учайкіна, донині не провело повноцінного обліку зброї.

Після євромайдану в країні зросла не тільки кількість нелегальної зброї, а й значно погіршилася криміногенна обстановка. За деякими даними, зростання злочинності відбулося в півтора-два рази порівняно з дореволюційним періодом.

За три перших місяці 2016 року в Україні зареєстровано 3512 вбивств. Якщо тенденція збережеться, то нинішній рік поставить страшний рекорд. Очікуються також рекорди за кількістю крадіжок, нанесення тілесних ушкоджень, розбоїв та грабежів.

«Якщо все ж київська влада ризикне проводити «Євробачення» в 2017 році в Україні, то чи буде гарантована безпека? У нас що не день, то грабежі, вибухи або поножовщина. Лихі 90-ті відпочивають. Як київська влада збирається захищати геїв-іноземців від радикалів? Дуже багато складнощів, які необхідно вирішити, це не на майдані стрибати», – переконаний народний депутат ВРУ трьох скликань, співзасновник Комітету спасіння України Володимир Олійник.

У МВС про зростання злочинності говорити не люблять і намагаються приховати реальну картину, а за нею й непрофесіоналізм ще «зелених» поліцейських. Після так званої «реформи МВС» якісно протидіяти бандитизму в Україні просто нікому. Оскільки перспектив поліпшення соціально-економічної ситуації в Україні не видно, злочинність буде зростати. Отже, прогнозований київською владою наплив туристів в Україну під час «Євробачення-2017» виглядає дуже сумнівним.

Юрiй КотЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 15.06.2016 at 00:28
  Посилання

  Это ещё цветочки, я думаю что с каждым днём всё будет хуже и хуже.

  Відповісти
 • 15.06.2016 at 13:17
  Посилання

  Для меня, как для простого обывателя, абсолютно не важны причины радикального ухудшения криминогенной ситуации. Для меня важно: государство, в том числе правительство и силовые структуры должны обеспечить мою безопасность. Если правительство не может организовать для этого деятельность силовых ведомств соответствующим образом, оно должно уйти, уступив место тому, кто сможет это сделать!

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *