28 червня – День Конституції України

Конституція України

День Конституції України відзначається щорічно 28 червня і є офіційним державним святом. Вважається, що прийняттям нової Конституції в 1996 році ознаменувався початок становлення і розвитку нової “демократичної і незалежної” України.

Свято Дня Конституції України відзначається усюди, де живуть українці: В Росії, Канаді, США, Австралії та інших країнах світу. Наприклад, у Японії та Норвегії в цей день влаштовуються масові народні гуляння, що супроводжуються парадами і відкриттям дверей парламенту для всіх бажаючих.

В Україні з нагоди Дня Конституції сьогодні заплановано проведення низки святкових заходів.

Зокрема, у Верховній Раді відбудеться урочисте засідання, а об 11:30 за участю «президента України» Петра Порошенка, першого президента України Леоніда Кравчука, народних депутатів України першого-другого та нинішнього скликань, представників дипломатичного корпусу та громадських організацій відбудеться покладання квітів до пам’ятника Пилипу Орлику, якого зараз прийнято вважати автором першої української конституції, укладеної ще у XVIII сторіччі.

Українські політики періодично нагадують народові, що Конституція України є однією з найбільш досконалих і демократичних конституцій у всьому світі. Втім ця патріотична оцінка Основного Закону зовсім не заважає їм ігнорувати його вимоги та положення і при цьому не нести за це ніякої відповідальності.

Наше сьогодення переконливо свідчить, що Конституція написана саме для нас з вами, а не для нашої «демократичної» влади. Тому День Конституції України – це справді народне свято.

Вітаємо вас, пані та панове!З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 29.06.2016 at 07:41
  Посилання

  День Конституції України — єдине державне свято, закріплене в самій Конституції: «Стаття 161. День прийняття Конституції України є державним святом — Днем Конституції України».

  Відповісти
 • 29.06.2016 at 07:50
  Посилання

  Апофеоз лицемерия. День Конституции Украины отмечают: президент, поставленный у власти вопреки базовым положениям Конституции Украины, депутаты Верховной Рады, избранные с грубейшими нарушениями Конституции Украины, министры, назначенные с нарушениями Конституции, активисты антиконституционного государственного переворота, а также те, с чьего согласия и при чьей поддержке этот антиконституционный переворот состоялся.

  Відповісти
 • 28.06.2017 at 13:17
  Посилання

  Цікавий факт. Результати опитування КМІС у квітні 2013 року свідчать, що День Конституції України є найулюбленішим святом для 4% наших співгромадян (останнє місце серед офіційних свят України).

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *