Влада планує заборонити Московський Патріархат та передати Печерську Лавру «київському патріархату»

Володимир Яворівський

Українська влада внесла до Верховної Ради законопроект про заборону юридичної та фактичної діяльності Московського Патріархату на території України. Про це заявив соратник Юлії Тимошенко, член партії «Батьківщина», політолог Володимир Яворівський, повідомляє EADaily.

Під «Московським Патріархатом» депутати мають на увазі Українську Православну Церкву.

За словами українського політолога Володимира Яворівського – екс-депутата Верховної Ради від «Блоку Юлії Тимошенко», прихожанина самопроголошеного «київського патріархату» («УПЦ КП») , це викликано тим, що, нібито, «священики Московського Патріархату не займають патріотичну позицію, зокрема, відмовляються відспівувати воїнів, загиблих на Донбасі».

Також, додав екс-депутат, передбачувана заборона в Україні діяльності УПЦ пояснюється недавньою ініціативою української влади про створення в Україні єдиної помісної автокефальної церкви.

«Багато політиків та громадських діячів давно пропонували оголосити Московський Патріархат терористичною організацією, як це в Росії зробили, наприклад, із партією” Брати-мусульмани”. Але я не думаю, що дійде до настільки радикальних формулювань. Як політик із багаторічним стажем, я прекрасно розумію, що релігійні війни – найнебезпечніше, що може бути. Думаю, що українська влада піде цивілізованим шляхом: пояснюватиме Московському Патріархату, що раз його центр знаходиться в Москві, то в Україні йому робити нічого. Цілком можливо, що УПЦ (МП) залишать якісь давно існуючі парафії, раз це потрібно прихожанам. Але УПЦ (МП) пояснють, що та роль, яку вона грає, для України та українців повністю неприйнятна», – заявив Володимир Яворівський.

Більше того, політик повідомив, що в УПЦ збираються відняти Києво-Печерську Лавру – для передачі стародавньої православної святині «київському патріархату». «Як прихожанин Київського Патріархату, я точно знаю, що це обговорюється в Київській міській адміністрації та міській раді Києва. Всі три Лаври України – Києво-Печерська, Почаївська та Святогорська – належать Московському Патріархату. Українська влада вважає, що це вкрай несправедливо», – сказав він.

Наклепницькі звинувачення на адресу УПЦ стають дедалі поширеними у владних колах України та в середовищі націоналістично-русофобської та антихристиянсько налаштованої частини суспільства. Насправді ж, архієреї та священики Української Православної Церкви гідно несуть свою службу, ведуть людей до Бога. Зокрема, не тільки відспівують загиблих воїнів на Донбасі, але також духовно їх опікують. Більш того, допомагають військовослужбовцям та сім’ям загиблих матеріально, відправляють гуманітарну допомогу з продуктами та медикаментами у зону бойових дій.

Нагадаємо, з моменту державного перевороту в Україні кількість захоплень храмів Української Православної Церкви стрімко збільшилася. Більше того, «українські патріоти» не соромляться нападати на священиків та православні громади. Останнім актом «відновлення справедливості» став позавчорашній підпал у Києві храму на честь Преображення Господнього Оболонського благочиння УПЦ.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 27.05.2016 at 17:32
   Посилання

   Нет, гораздо хуже. Жириновский хоть и дурак, но не псих и не маньяк, к тому же – не коммунист и не нацист, и к секте “киевского патриархата” никакого отношения не имеет.

   Відповісти
 • 03.06.2016 at 13:36
  Посилання

  Вище керівництво України готується до офіційного оголошення Української православної церкви ворожої структурою, і подальшого забороні на її діяльність. Про це пише київський журналіст В’ячеслав Піховшек з посиланням на кілька власних джерел.

  «Можна говорити про те, що частина політичних кіл Порошенко намагаються здійснити корінний поворот у політиці офіційного Києва щодо УПЦ Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Порошенко пропонують ДОКУМЕНТАЛЬНО зафіксувати, що нинішня УПЦ, нібито, є загрозою національній безпеці України, і що нібито головним завданням держави є створення «єдиної помісної церкви», — пише Піховшек.

  За інформацією журналіста, поки що офіційних документів він не бачив, але він допускає підготовку РНБО цих документів, або особливу частину в щорічному посланні Порошенка до парламенту, з формальним розпорядженням про таке визнання. “Готується широкомасштабна провокація при особистій участі Порошенко», — заявляє журналіст.

  «Порошенко штовхають на серйозний конфлікт з Українською Православною Церквою у помилковій впевненості в тому, що «зараз і настав час покінчити з нею». Як після цього можна буде говорити про мир на Сході України, коли по почуттів віруючих людей буде завдано серйозний удар?», — запитує Піховшек.

  На думку журналіста, гоніння на Церкву тільки посилить почуття глибокого відторгнення від офіційної політики Києва.

  Відповісти
 • 03.05.2017 at 10:07
  Посилання

  А про те що церква відокремлена від держави у нас вже забули?! Скільки гидкої брехні на нашу УПЦ. Сама являють її прихожанкою і знаю, що всі закиди перераховані тут – справжня дурня.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *