В ООН Україна не визнала «Ахрар аш-Шам» і «Джейш аль-Іслам» терористами

В ООН Україна не визнала «Ахрар аш-Шам» і «Джейш аль-Іслам» терористами

Пропозиція Російської Федерації включити терористичні угруповання «Ахрар аш-Шам» і «Джейш аль-Іслам» у санкційний список Ради Безпеки ООН було заблоковано Великобританією, Україною, США і Францією. Більш того, виступаючи на засіданні Світла Безпеки ООН по боротьбі з тероризмом, постпред України при ООН Володимир Єльченко звинуватив Росію у фінансуванні тероризму в цілях поширення ідеології «Русского мира».

Росія представила інформацію, яка доводить зв’язок цих угруповань з так званою «Ісламським державою». Запропоноване внесення формувань «Ахрар аш-Шам» і «Джейш аль-Іслам» в перелік антитерористичного комітету РБ ООН вивело б їх з-під дії режиму припинення вогню в Сирії і дозволило б наносити по них удари.

У складі «Ахрар аш-Шам» на 2013 року було від десяти до двадцяти тисяч бойовиків, що робило її однією з найбільших збройних угруповань. В першому своєму відеозверненні Ахрар аш-Шам заявив про те, що його мета — повалення демократичного уряду Сирії і встановлення ісламської держави. Більша частина фінансування йде від донорів з Кувейту. Спочатку угрупування складалася переважно з чеченців, кримських татар, а також турків. Командувач угрупуванням — людина, відоа під псевдонімом Абу Умар аш-Шишани» (з араб. Умар Чеченець).З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *