Уперше в історії дві українки піднялися на Джомолунгму

Уперше в історії дві українки піднялися на Джомолунгму
Уперше в історії на найвищу гору Землі Джомолунгму піднялися дві жінки, громадянки України. Про це повідомили компанії, що організували експедиції.

Джомолунгма (тибетською – «Мати Всесвіту»), Сагарматха (непальською – «Вершина неба») або Еверест (англійською – Mount Everest, на честь сера Джорджа Евереста, керівника геодезичної служби Британської Індії) — найвища вершина земної кулі, розташована в Гімалаях, на кордоні Китаю і Непалу. Висота вершини становить 8848,43 метри над рівнем моря.

Уперше в історії дві українки піднялися на Джомолунгму

Першою українкою на найвищій вершині світу стала Ірина Галай, родом із Закарпаття. Вона здолала Джомолунгму в ніч на 20 травня. А в ніч на 21 травня за київським часом висоту 8848 метрів подолала у складі іншої експедиції Тетяна Яловчак, родом із Донеччини. Іще перед виходом вона повідомляла, що бере з собою український вишиваний рушник, щоб розгорнути його на вершині над усім світом.

Уперше в історії дві українки піднялися на Джомолунгму

Раніше (починаючи ще з радянських часів) Джомолунгму підкоряли з українців тільки чоловіки – Сергій Бершов (побував на вершині тричі), Михайло Туркевич, Олександр Герасимов, Володимир Горбач, В’ячеслав Терзиул, Олексій Боков, Ігор Свергун, Ігор Похвалін та Василь Копитко (загинув на спуску).З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 08.06.2016 at 08:13
  Посилання

  Бачила в новинах підкорювачку Джомолунгми – у них з донечанкою була справжня боротьба за першість. Ірина перед собою ще пропустила на вершину чоловіка з протезом. Вітаю українок з взяттям такої висоти!

  Відповісти
 • 12.12.2016 at 14:35
  Посилання

  Известная украинская альпинистка Ирина Галай, которая в мае этого года покорила Эверест, взяв с собой целых три украинских флага, разочаровалась в идеях «евромайдана», в котором принимала участие.

  В интервью одному из украинских СМИ Галай сожалеет, что «революция достоинства» не привела ни к каким позитивным изменениям в политической и общественной жизни Украины. «До сих пор не понимаю, за что стояла на Майдане. Так, Януковича нет. Но ничего другого не изменилось. Коррупция в стране процветает, что бы там ни говорили», — говорит Галай.

  Бывшую участницу майдана особенно беспокоит репутация «незалежной» в глазах Европы. «В Европе Украина имеет не лучшую репутацию, с этим надо что-то делать. В частности, это видно и в ситуации с „безвизом“. Недавно прочитала в новостях, что избили турецких болельщиков. Ну вы „Европа“, что вы делаете?» — недоумевает альпинистка.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *