Український проект літака для Марса приймає участь у конкурсі NASA

Mars Hopper

У конкурсі глядацьких симпатій NASA Space Apps Challenge 2016 лідирує літак українського виробництва Mars Hopper. Як повідомляє “Громадське Радіо”, проект марсіанського літака розробила команда з Києва.

«MarsHopper – це літак для дослідження полюсів Марса і найближчих регіонів», – пояснюють автори проекту. Для польотів він використовує сухий лід, який покриває поверхню на полюсах Червоної планети. Він збирає його під час посадок і з допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщається від посадки до посадки, рухаючись стрибками, за що його і прозвали «стрибун» (Hopper).

До 2018 року компанія SpaceX планує відправити корабель на Марс. В рамках цієї програми будуть використовуватися конкурсні проекти NASA Space Apps Challenge 2016.

Зараз на орбіті Марса знаходяться п’ять станцій. До цієї планети також направляється російськоєвропейська станція ExoMars2019, що включає в себе орбітальний зонд TGO (Trace Gas Orbiter) і демонстраційний десантний модуль Schiaparelli. Станція повинна досягти Червоної планети в середині жовтня 2016 року.


З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 27.05.2016 at 12:22
    Посилання

    Перемога – наша! Проект Mars Hopper, розроблений українськими винахідниками, став переможцем світового хакатону NASA Space Apps Challenge! В команду Mars Hopper входять Олександр Буткалюк, В’ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубинський, Павло Правдюков, Микола Денисенко та Софія Буткалюк. Зараз українська команда планує зробити два прототипи свого винаходу – для наземних і стратосферних випробувань.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *