Росія збирається продовжити продуктове ембарго до кінця 2017 року

Росія збирається продовжити продуктове ембарго до кінця 2017 року

Уряд Російської Федерації має намір продовжити продуктове ембарго до кінця 2017 року, в тому числі щодо України. Про це прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив на зустрічі з членами бюро правління Російського союзу промисловців та підприємців.

«Я доручив підготувати пропозиції щодо продовження відповідних заходів не на рік, а до кінця 2017 року. Буде відповідно підготовлено звернення до президента і постанову уряду, що оформляє необхідні рішення», – сказав Медведєв. За його словами, російські виробники не раз виступали за збереження продовольчого ембарго на аграрні товари і сільгосптовари з країн, які запровадили санкції проти РФ або згодом до них приєдналися. Він також пообіцяв, що ті, хто займається сільськогосподарським бізнесом, агропромом, отримають триваліший і більш дальній обрій планування своїх інвестицій.

Нагадаємо, влітку 2014 року Євросоюз, а також США, Канада, Японія і ряд інших країн оголосили про нові санкції щодо осіб, компаній, банків і деяких секторів російської економіки “через дії РФ, спрямовані на дестабілізацію ситуації в Україні”. Перший етап санкцій було запроваджено ще в березні – після того, як Росія прийняла до свого складу Кримську автономію.

У відповідь на фінансово-економічний та політичний тиск Заходу Росія оголосила про заборону поставок ряду продовольчих товарів з країн, які запровадили або підтримали санкції проти РФ. Серед держав, які потрапили під дію російських санкцій, – США, країни ЄС, Канада, Австралія, Норвегія, Швейцарія, Японія. Заборона на ввезення продуктів з цих країн діє до 5 серпня 2016 року. Також президент Росії  підписав указ про знищення ввезених на територію РФ продуктів, що потрапили під ембарго.

29 липня того ж року Євросоюз повідомив, що Чорногорія, Албанія, Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія й Україна підтримали продовжені економічні санкції ЄС проти РФ. Росія відповіла тим, що поширила продовольче ембарго на Албанію, Чорногорію, Ісландію, Ліхтенштейн та Україну.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *