Парламент «декомунізував» Дніпропетровськ і ще 300 населених пунктів

Катеринослав - Дніпропетровськ - Дніпро

Верховна Рада України перейменувала переважну більшість міст і сіл, які підпадали під закон про декомунізацію. За нові назви голосувала більшість депутатів усіх фракцій, крім «Опозиційного блоку», представники якого виступили з осудом скасування назв радянського часу. 

Близько 300 українських міст, селищ і сіл перейменували депутати Верховної Ради 19 травня на виконання закону про декомунізацію. Причому окремою постановою Верховна Рада перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро.

Місто Дніпродзержинськ у Дніпропетровській області перейменували на Кам’янське, цю назву місто мало до 1936 року. В Донецькій області місто Артемове перейменовано на Залізне. Комсомольськ у Полтавській області відновило історичну назву Горішні Плавні.

Місто Ульянівка у Кіровоградській області перейменували на Благовіщенське, а місто Кузнецовськ у Рівненській області – на Вараш. Місту Цюрупинськ у Херсонській області повернули історичну назву Олешки, яку згадують із часів давньої Русі.

Крім того, парламент перейменував сотні сіл і селищ у різних областях. Зокрема, село Чапаєве у Вінницькій області перейменовано на Нові Хоменки. У Дніпропетровській області село Краснознам’янка стало Біляківкою, а село Радсело – селом Радісним, селище міського типу Брагинівка – смт Залізничне.

За відповідний законопроект №4691 у рамках декомунізації проголосували 253 депутати.

Наразі лишилося близько 10 назв, що підпадають під декомунізацію. Минулого ж четверга Верховна Рада підтримала постанови про перейменування понад 120 населених пунктів.

Депутат від «Опозиційного блоку» Олександр Вілкул назвав перейменування Дніпропетровська та інших міст «національною ганьбою і свавіллям» і закликав зберегти нинішні назви. Проте частина депутатів на цю пропозицію відповіла вигуками «Ганьба!». «Ми входимо в повне свавілля. Не можна цього робити! Якщо ви хочете дійсно об’єднати Україну – не спекулюйте на мовному питанні або на назвах!», – обурився опозиціонер.

Інший представник «Опозиційного блоку», Ігор Мірошниченко, закликав діяти щодо перейменування м’якше, віддавши основну ініціативу місцевим громадам.

Переважна більшість провладних українських політиків схвально оцінює перебіг декомунізації. Частина експертів в окремих випадках висловлює сумніви щодо конкретної нової назви того чи іншого міста.

Що стосується громадян, що мешкають у декомунізованих містах та селищах, то вони зазвичай негативно реагують на ці політичні нововведення. Переважна більшість громадян вважає, що у разі перейменування варто повертати саме історичні назви.

Ситуація ускладнюється тим, що значна частина історичних топонімів України має корені у часах Російської імперії, і саме через це, на думку влади, подібні найменування не можуть бути повернені на мапу України.

Нові назви українських містЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
 • 19.07.2016 at 13:59
  Посилання

  Декоммунизацию в Украине осуществляют чисто по-коммунистически.

  Відповісти
 • 20.07.2016 at 14:14
  Посилання

  Інколи процес декомуністичного пререйменування з трагічного перетворюється на комічний.

  На сайті президента України з’явилась петиція щодо перейменування Верховної Ради. Верховну Раду України (ВРУ) пропонується перейменувати на Державну Українську Парламентську Асамблею (ДУПА). В петиції, зокрема, зазначається: «На виконання Закону України № 317-VIII, а також керуючись тим фактом, що назва “Верховна Рада” є ідентичною із назвою вищого органу державної влади часів СРСР, просимо Вас перейменувати Верховну Раду на Державну Українську Парламентську Асамблею. Така назва є загальноприйнятою у Європі, та має підкреслити європейську ідентичність сучасної України та вектор її цивілізаційного вибору».

  Якщо перейменують, будемо казати, що народні депутати “засідають у ДУПі” і що закони у нас приймає ДУПА. Ну, так воно і є насправді.

  Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *