ООН звинувачує Україну в приховуванні в’язниць з тортурами

ООН

Делегація підкомітету ООН з попередження тортур призупинила свій візит в Україну з-за того, що її не допустили до місця, де, як вона вважає, працівники СБУ можуть незаконно утримувати людей. Про це повідомив керівник делегації Малкольм Еванс.

«Ця відмова в доступі є порушенням зобов’язань України як держави-учасника Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань. Тому ми не змогли відвідати деякі місця, про яких ми чули численні і серйозні звинувачення у затриманні людей і можливе застосування катувань або жорстокого поводження», — цитує Еванса Центр інформації про права людини.

До складу делегації ООН в Україні входять: Малкольм Еванс (Великобританія), Марі Амос (Естонія), Джун Карідад Пагадуан Лопес (Філіппіни) і Віктор Захарія (Молдова).

Делегація заявила, що візит, який розпочався 19 травня і повинен був закінчитися 26 травня, було вирішено припинити з-за неможливості виконати програму в повній мірі. Делегація ООН повинна була оцінити виконання рекомендацій, наданих після здійснення першого візиту в 2011 році.

Як зазначається, це другий випадок, коли делегація ООН припиняє свій візит. Таке трапляється, якщо відсутність співпраці з боку держави-учасника заважає делегації виконувати обов’язки, надані їй мандатом протоколу.

Відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань, делегації Підкомітету ООН з попередження тортур повинні відвідувати всі держави, які є учасниками протоколу, і можуть здійснювати візити в будь-які місця позбавлення волі без попередження.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *