Намісник Почаївської лаври прокоментував вимогу Тернопільської облради конфіскувати лавру в УПЦ

Намісник Свято-Успенської Почаївської лаври митрополит Володимир

Намісник Свято-Успенської Почаївської лаври митрополит Володимир (Мороз) в інтерв’ю прокоментував недавню вимогу депутатів Тернопільської облради конфіскувати в Української православної церкви Свято-Успенську Почаївську лавру й перетворити монастир у заповідник. Про це повідомляє кореспондент СПЖ

Коментуючи події, митрополит Володимир розповів, що вже понад два роки навколо обителі згущаються хмари: політики, журналісти, чиновники намагаються очорнити святиню, пишуть плітки, домагаються втручання в розмірене життя монастиря. Втім, для істинно віруючих людей, переконаний владика, все це не несе ніякої погрози.

“Люди з підйомом духу поспішають доторкнутися до нетлінних мощів, щоб попросити молитовного предстательства. Коли ми проходили хресним ходом по вулицях міста, то, думаю, всі ми були приємно здивовані, побачивши таку велику кількість людей, які брали участь у хресному ході. Від чого ми надихнулися”, – ділиться враженнями намісник.

“ЗМІ часом показують не те, що насправді, що якоюсь мірою для нас боляче й неприємно – але такі факти бувають. Ми є частиною суспільства й тому все, що переживає Церква й православні люди, – те переживаємо й ми. І те, що ми трохи зневажувані, про це свідчить багато фактів”, – стверджує митрополит. Він застеріг людей, які зараз неправильно ставляться до Церкви, щоб вони змінили свої погляди й думки й не губили свої душі – чинячи так, як чинили богоборці в ХХ сторіччі.

Також намісник Лаври розповів про новий Преображенський собор, у якому відбувалися врочисті богослужіння в дні пам’яті преподобних Іова й Амфилохія Почаївських. З його слів, будівництво розпочалося в 2010 році, а вже через три роки була зроблена перша Божественна літургія й мале освячення, які провів нині покійний Блаженнійший митрополит Володимир (Сабодан).

“Відтоді в великі свята ми робимо там богослужіння. І ми дуже радіємо, тому що він уміщає в 2,5 рази більше людей, ніж Успенський собор. Зараз Собор розписується мозаїкою – робота кропітка, але дуже якісна. Я думаю, якщо Господь нам допоможе здійснити наші наміри й плани, то це буде один із найбільших храмів світу, прикрашений мозаїкою”, – упевнений владика.

Митрополит Володимир особливо підкреслив, що Свята Гора гостинно прийме усіх, хто бажає щиро й молитовно схилити тут коліна перед іконами й мощами святих, і порадив відвідувати святиню хоча б раз на рік у звичайні дні, коли спокій і врівноваженість дарують набагато більше можливостей для духовного збагачення.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *