Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

 

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Унікальний історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» є єдиним збірним образом всіх січей, що існували за часів козацтва. Тут, на острові Хортиця, зібрані воєдино найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту і життя запорозьких козаків. Також, як козацькі січі, що існували у давнину, весь комплекс роздільний на дві частини – внутрішній кіш – центральну частину Січі, і передмістя, що примикає до коша, де зосереджені ремісничі і торгівельні об’єкти.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Січ на Хортиці побудована по образу справжньої Січі в декілька зменшеному масштабі, тут присутні всі елементи існуючих січей. Довкола комплексу споруджені захисні фортифікаційні укріплення, що складаються з високого валу, глибокого рову і огорожі у вигляді дерев’яного частоколу. По периметру частоколу знаходиться три вежі – в’їзна вежа з південного боку, де знаходиться центральний вхід в комплекс, мала вежа – в східній частині коша, звідки відкривається вид на Дніпро, і вежа-дзвіниця, яка знаходиться на межі коша і передмістя.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Центральний вхід в комплекс приводить вас у внутрішній кіш. Праворуч від входу знаходиться пороховий льох, далі зліва направо – січова школа і два курені. В центрі кошу знаходиться центральна площа – майдан, центром якої є діюча церква – січовий храм Покрови Богородиці. Це – найпомітніша, найвища і найбільша споруда на Січі.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Із західного боку від церкви знаходиться курінь, військова скарбниця, будинок кошового і канцелярія. Зі східного боку майдану уздовж частоколу розташувалися пушкарня, скарбниця куреня, і три козацькі курені. На території коша можна побачити козацькі гармати, вози і інші предмети побуту та життя козаків.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

На Січі можна відвідати багато приміщень, щоб ознайомитися з видами інтер’єру і предметами побуту тих часів. З високою точністю відтворений інтер’єр військової канцелярії, будинок кошового отамана, відкритий для відвідування також і виставковий зал «Традиційні промисли запорожців», де наочно представлені такі промисли як рибальство, землеробство, тут же можна побачити предмети побуту чумаків. Зайшовши в одне з приміщень, ви зануритеся в атмосферу козацьких часів, і зможете відчути присутність історичного духу.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Друга частина Січі – передмістя, складається з невеликого майданчика, на якому розташувалися грецька хатина (готель), корчма, кузня і гончарня. Тут можна побачити багато цікавого, і навіть взяти участь в житті козацького містечка.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»

Сьогодні історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» – це одне з найпопулярніших місць на Хортиці серед відвідувачів. Вдало вписавшись в мальовничий ландшафт прибережної смуги острова Хортиця, це козацьке місто залишає незабутні враження завдяки унікальній атмосфері і історичному духу козацтва.

Історико-культурний комплекс «Запорозька Січ»З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *