ЕС закликає Україну розслідувати факти тероризування працівників ЗМІ

ЕС закликає Україну розслідувати факти шантажу та залякувань по відношенню до працівників ЗМІ

«Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку «Миротворець» з весни 2014 року збирає і публікує в мережі доноси, що містять особисті дані людей, яких нардеп Антон Геращенко та його подільники, без суду і слідства, зараховують до «терористів» і «сепаратистів». У цих списках вказується ім’я, прізвище, по батькові, біографічні дані, домашня адреса, список родичів «злочинця». Таким чином мотивуються маргинальні неонацистські та кримінальні угруповання, створюється первинна основа для терору по відношенню до опонентів і просто випадкових людей. Використовуючи ці досьє влада здійснює репресії та політичні вбивства руками так званих «громадських активістів» і «невідомих патріотів».

З огляду на положення чинного законодавства України та базові міжнародні правові норми, діяльність Центру «Миротворець» є злочинною. Проте ніяких претензій з боку урядових структур, правозахисних організацій за ЗМІ Євросоюзу та США це ніколи не викликало, аж доки у «розстрільні списки» не почали потрапляти громадяни цих країн.

Черговий скандал з публікацією чергової партії персональних даних співробітників ЗМІ стався цими днями.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський та посол Німеччини в Україні Крістоф Вайль були змущені персонально просити міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова належно розслідувати факт оприлюднення на сайті центру “Миротворець” особистих даних українських та іноземних журналістів, які отримали акредитацію на непідконтрольній Києву території Донбасу. Про це йдеться у коментарі Представництва ЄС в Україні.

Зазначається, що Томбінський і Вайль зустрілися з Аваковим і зробили заяву, у якій “вони закликали правоохоронні органи України вдатися до необхідних кроків, аби гарантувати, що усі особисті дані журналістів, оприлюднені на сайті “Миротворець”, вилучені. Також вони закликали вжити заходів, аби цей контент більше не публікувався”.

“Вони наполегливо попросили українську владу надати необхідний захист усім журналістам, яких було викрито у цьому списку, – особливо, зважаючи на те, що низка з них вже отримала погрози”, – підкреслюється у зверненні.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *