Доля руської сім`ї – доля нашого народу

Доля руської сім`ї - доля нашого народу

На цій світлині початку XX століття – сім’я купця Поленова, що колись мешкала у місті Рибінську Ярославського повіту. Звичайна руська родина, багатодітна, як тоді було прийнято, у долі якої віддзеркалилася доля всього нашого народу і в якій навіть географічно поєдналися кординати загальнодержавної, спільної народної трагедії. Санкт-Петербург, Київ, Москва…

Члени цієї багатодітної сім`ї були розстріляні 5 вересня 1918 року під час акції так званого червоного терору, коли у серпні 1918 року, після замаху на російського “вождя світового пролетаріату” Володимира Ілліча Бланка-Ульянова (Леніна) та вбивства відомого “українського” революціонера Мойсея Соломоновича Урицького, більшовики оголосили новий етап боротьби з контрреволюцією.

4 вересня 1918 року у рибінській місцевій газеті з’явилося грізне повідомлення повітового військового комісаріату: “Всім, хто живе на капітал, що експлуатують чужу працю, оголошується кривавий червоний терор! Суд над зрадниками, буде коротким і нещадний – 24 години на вирок і розстріл!” (як це схоже на мрії деяких сучасних українських ультраправих нацистів-певдопатріотів та ультралівих маніяків стосовно всіх, хто не поділяє їхніх сатанинських поглядів!)

Повітова надзвичайна комісія (ЧК) склала “плановий наряд” на розстріли, що тривали протягом двох діб. Механізм червоного терору був наступним: голова повітової ЧК П. Голишків викликав до себе підлеглих і давав завдання на розстріл конкретних осіб, збиралася каральна команда з 4-5 чекістів, ця група йшла за конкретною адресою, там проводився обшук з конфіскацією цінного майна, а потім господар будинку або кілька членів сім’ї виводилися з будинку нібито для відправки в ЧК на допит, однак, заарештованих вели не в ЧК, а в ліс або сарай і там розстрілювали. Частина майна “ликвідованих контрреволюціонерів” ділилися між членами розстрільної команди, а частина здавалася в ЧК.

Правнучка купця Поленова Єлизавета Неранова, яка зараз живе в Санкт-Петербурзі, згадує: “Леонтій (Лев) Лукич мій прапрадід. Він з братом займався хлібом. Він ростив, а також купував чужий (зрощений не на його землях) і торгував на Рибінській хлібній біржі. Часто їздив по хлібним справах за кордон. Особливо в Англію. А його брат Осип Лукич мав у Петербурзі борошномельний завод. Загалом, вони були не зовсім купці, швидше промисловці. До речі (може, цікаво), ще на початку ХХ століття остання поміщиця Михалкова продала Леонтію Лукичу всі свої землі. Вони межували з його власними. Сім’я Леонтія Лукича Попенова, дійсно, була розстріляна. Але не вся сім’я, а ті, хто в момент приходу бандитів були вдома. Отже, пощастило уникнути розстрілу самому главі сім’ї, який на той момент був у місті, а також двом його дочкам. Крім того, пощастило старшій дочці, що вийшла в січні 1911 року заміж і яка у 1918 році була в Києві. І ще один син залишився в живих, так як він служив в армії. Перша світова і Громадянська війна закінчилися для нього в Сербії. Поховав Л.Л.Попенов свою дружину і вбитих дітей в огорожі церкви Іверської Божої матері, розташованої неподалік від їх будинку, також на лівому березі Волги. Розстріл родини стався з метою банального пограбування. Сам Л.Л.Попенов дожив до глибокої старості і помер у віці понад 90 років (1942 року), похований під Москвою”.

Трагедія, яку пережила сім’я Поленових зовсім не виняткова для часів “Великої Жовтневої соціалістичної революції” та громадянської війни, яка зруйнувала нашу державу, а потім породила суррогатний сталінський варіант нової безбожної тоталітарної руської держави.

Дякувати Богові, наш народ вижив після всього цього. Але чи зробив він висновки з пережитого? Сжоже, що ні. Адже нині нові революціонери (тепер “європейські”!) вбивають людей на сході України, тероризують православні громади по всій країні, проповідують расистські та нацистські теорії. А це означає лише одне – новий спалах громадянської війни, новий революційний терор, новий “Гододомр”, новий “Львівський погром” і нова “Волинська різанина” слідує за розкладом…З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *