У Києві знищили меморіальну табличку, встановлену на честь страченої нацистами підпільниці

Маркус Тетяна Йосипівна

У школі № 44 міста Києва знищили меморіальну табличку, встановлену на честь страченої нацистськими солдатами київської підпільниці Тетяні Маркус. Про це у себе в «Фейсбуці» повідомив київський журналіст Володимир Богун, який опублікував також відповідні відео і фотографії.

«З київської спеціалізованої школи № 44 зникла меморіальна табличка, встановлена на честь вбитого нацистами київській підпільниці Тетяні Маркус. Дівчина героїчної долі: зв’язкова підпільного міськкому партії, учасниця диверсійних актів проти гітлерівців. При цьому, щоб приховати її єврейське походження, була розроблена легенда, що вона — дочка вбитого більшовиками грузинського князя Маркусидзе. За Ющенка вона посмертно отримала звання Героя України, в Бабиному Яру встановлено пам’ятник, який відкривався у присутності посла Ізраїлю” — написав Богун.

P.S. Маркус Тетяна Йосипівна (*21 вересня 1921, Ромни — †29 січня 1943, Київ) — Герой України, учасниця антинацистського підпілля у місті Києві у 1941–1943 роках.

З перших днів окупації Києва брала активну участь у підпільній діяльності. Була зв’язковою підпільного міськкому і членом диверсійно-винищувальної групи. Неодноразово брала участь в диверсійних актах проти гітлерівців, зокрема, під час параду окупантів кинула гранату, замасковану в букеті айстр, в маршируючу колону солдатів. За підробленими документами її прописали в приватному будинку під прізвищем Маркусідзе: була придумана легенда, що вона дочка грузинського князя, розстріляного більшовиками. Під цим прізвищем вона влаштувалася працювати в офіцерську їдальню. Там вона успішно продовжувала диверсійну діяльність: підсипала отруту в їжу. Кілька офіцерів загинуло, але Таня залишилася поза підозрою. Крім того, вона власноруч застрелила цінного гестапівському інформатора, а також передала у підпіллі відомості про зрадників, які працювали на гестапо. Багатьох офіцерів німецької армії приваблювала її краса і вони залицялися до неї. Не зміг встояти і високопоставлений чин з Берліна, який прибув для боротьби з партизанами та підпільниками. На своїй квартирі він був застрелений Танею Маркус. За час своєї діяльності відважна підпільниця знищила кілька десятків німецьких солдатів і офіцерів.

21 вересня 2006 Президент України підписав указ про присвоєння Тетяні Маркус посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена «Золота Зірка». 1 грудня 2009 року в Києві на території Бабиного Яру було встановлено пам’ятник Тетяні Маркус

 З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *