Завершивши війну, Україна поверне 20% економічного потенціалу

Завершивши війну, Україна поверне 20% економічного потенціалу

Два роки тому, оголосивши АТО на Донбасі, влада вибрала шлях війни, яка коштувала країні десятків тисяч загиблих і сотень мільярдів збитків. Сьогодні для подолання кризи необхідним є термінове виконання Мінських домовленостей, яке принесе в Україну мир і дозволить повернути 20% економічного потенціалу. Влада зобов’язана виконати ці домовленості або піти на перевибори.

Україна має резерв для покращення економічної ситуації і зростання доходів людей. Цей резерв – відновлення миру й реінтеграція Донбасу. За оцінками уряду, через війну на Сході країна втратила 20% економічного потенціалу. Для будь-якої влади, що має здоровий глузд, це достатній аргумент, аби зробити все для виконання Мінських домовленостей – єдиного на сьогодні мирного плану, визнаного всім світом. Опозиційний блок наполягає на тому, щоб його було виконано. Це потрібно кожному українцеві, від Луганська до Закарпаття, адже мир – це збереження людських життів, відновлення економіки і зростання доходів усіх громадян нашої країни. Якщо влада не здатна відновити мир, вона має піти, поступившись місцем тим, хто зможе це зробити.

За оцінками влади, один день війни коштує країні 115–161 млн гривень – тобто від 41 до 59 млрд на рік. Крім того, у 2016 році влада довела військові витрати до 5% ВВП або 114,5 млрд грн. Через втрату Донбасу Україна змушена купувати вугілля за кордоном, хоча у 2013 році забезпечувала ним себе повністю.

Всього цього могло не бути, якби два роки тому влада вибрала мирний шлях розв’язання конфлікту на Донбасі. Однак навіть зараз, коли крах воєнного шляху є очевидним для всіх, вона не робить нічого для відновлення миру. У результаті й далі гинуть люди, мільйони біженців не можуть повернутися додому, простоюють промислові підприємства й руйнується інфраструктура. Це занадто дорога ціна за амбіції політиків, які свої ідеологічні догми ставлять вище за інтереси країни та її громадян.

Мирне розв’язання проблеми Донбасу – це перший пункт антикризового плану Опозиційного блоку «10 кроків». Припинення АТО й реінтеграція Донбасу – це наріжний камінь нашої програми, який призведе до відновлення економічного потенціалу, повернення інвесторів, створення нових робочих місць і поліпшення життя людей. Якщо цю програму не виконає нинішня влада, отже, будуть перевибори й інша влада, яка цю програму виконає.

Вадим НовинськийЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *