Скажи мені, хто твій герой, і я скажу, хто ти

Василь Миколайович Кочетков

Дурня якась відбувається. Вулицями Києва марширують екзальтовані молодики, які волають, що “Бандера, Шухевич – герої України”. І Мазепа для них герой, і Петлюра. Дивно, що ще не “великий українець” Леопольд Захер-Мазох зі Львова чи “великий українізатор” Лазар Мойсейович Каганович з Києва… Мабіть, для наступного постмайданного покоління, для дітей нинішніх бандерівців, героями стануть вже і Вальцман, і Гройсман, і Яценюк з Ярошем, і Паруюій з Фаріон та Тягнибоком… Страшні часи. Справжнісінька Руїна. Нещасний ми народ, якщо виховуємо молодь на політизованій історичній фантастиці та проголошуємо своїми героями різноманітних зрадників, збоченців та навіжених невдах.

Дивіться, ось старий руський солдат Василь Миколайович Кочетков. Я взяв його портрет навмання. Просто сьогодні випадково побачив. Хоча міг би навести як приклад безліч інших цікавих та повчальних біографій наших земляків і співвітчизників.

Василь Миколайович – звичайна людина з глибинки, він народився в якомусь там сені, в солдатській родині. Служив у 12 військових частинах трьох родів військ (піхоти, кавалерії і артилерії), брав участь у десяти кампаніях (учасник Вітчизняної війни 1812 року, російсько-турецької війни 1828-1829, війни з польськими бунтівниками в 1830-1831, кавказької війни у 1844-1849, Кримської війни і російсько-турецької війни 1877-1878 років), отримав шість поранень. Мундир його прикрашений на погонах сполученими вензелями трьох Імператорів: Олександра I, Миколи I і Олександра II, а на лівому рукаві вісьмома рядами нашивок із золотого і срібного галуна і тасьми за відзнаку в службі; на шиї і на грудях – 23 хреста і медалі. Коли відійшов до Господа, було йому 107 років, з яких, 81 рік віддав він государевій службі.

Хіба не приклад для наслідування? Чи, не герой? Бо руський, бо своїм руським православним царям та православній Російській імперії вірно служив, а не вклонявся безбожним колонізаторам з “Європи”?..

Славко ЯценкоЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *