«Рабів до раю не пускають»?

Рабів до раю не пускають

Як ви човен назвете, так він і попливе…

Як названі зразки російської зброї? Російську зброю називають споконвічно російськими словами:
«Бережок» — модифікація бронетранспортера БТР-90,
«Берёза» — танк Т-80УД,
«Беркут» — ЗРК С-25,
«Берлога» — машина радіаційної і хімічної розвідки на базі Т-72,
«Булат» — танк Т-64БМ,
«Булава» — морська МБР Р-30,
«Василёк» — радіотрансляційна лінія РЛ-30-1М,
«Ромашка» — 152-мм спеціальний (ядерний) снаряд для гармат,
«Родина» — легкий вертоліт Ка-12.

Сотні назв на які відгукується кожна клітинка свідомості і підсвідомості народу: «Русские витязи», «Ратник», «Стрижи», «Садко». Назви, які несуть саму суть того, ХТО і ЩО буде охороняти і берегти.

«Москва» — корабельна система управління стрільбою,
«Мурманск» — корабельний комплекс РЕБ 5П29,
«Непрядва» — 45-мм двухствольный противодиверсионный гранатомет ДП-64,
«Сибирь» — низькорівневий тепловізійний модуль,
«Алтай» — радіолокаційний комплекс П-80.

Те, що саме таких назв багато – зовсім не дивно. Так у кожній країні. У Китаї зброю називають китайськими словами та іменами міст, річок, територій, які вони і будуть берегти. В Індії – своїми рідними словами. У Франції – своїми. У Німеччині – теж своїми рідними словами. Скрізь. Так раніше було і в Україні. Але, тепер щось змінилося…

За офіційною інформацією Міністерства оборони України на Миколаївському бронетанковому заводі розпочато випуск нових бронетранспортерів БРДМ-2 «Хазар». Згідно з даними Міноборони, нові БРДМ-2 «Хазар» оснащені новим дизельним двигуном, передпусковим підігрівом, тепловізором і посиленою бронею. БРДМ-2 «Хазар» вже пройшли випробування.

БРДМ-2 «Хазар»

Цікаво, правда?

Наскільки я розумію, ми живемо не в Хазарії, а в Україні. У нас в Україні, після «Революції гідності» – обраний Президент Порошенко, прем’єр-міністр Яценюк, голова Верховної ради Гройсман…

Я не розумію, чому зброя української армії названо не «Українець», а «Хазар». Правда – не розумію. Адже на Україні живуть українці, правильно? А хозари жили в Хозарському каганаті… Чому цей бронетранспортер не назвали «Революція гідності»? Ну або, «Небесна сотня»? Адже це було б логічно, правда?…

Можливо, Хозарський каганат має якісь великі заслуги перед Україною, і тому в честь хазар названо зброю української армії?

Національно свідомі патріоти вважають, що вони і весь свідомий український народ сам здійснив «Революцію гідності». Ну, добре, нехай буде так…

Також вони вважають, що «Україна понад усе». Тому, нарешті, вперше в історії самі «обрали» справжніх українців на посади Президента, Прем’єр-міністра, Голови Верховної ради… Ну, про міністрів і губернаторів я вже мовчу (спасибі й на тому, що хоч тут немає путінської руки).

Самі здійснили «Революцію гідності», самі обрали «понад усе» українців…

І самі бронетранспортер «Хазар» назвали…

Гаразд, нехай так і буде (головне, щоб руки Кремля тут не було).

Але я просто не розумію, навіщо в такому випадку всім вам футболки з князем Святославом, який розбив Хозарський каганат? Чому ви вважаєте його своїм героєм? Навіщо ви поставили йому пам’ятник в Маріуполі? До чого оскверняти це святе, вистраждане нашими предками «Рабів до раю не пускають»?

Ви, геройські сотні майдану, запитайте себе, наодинці з собою: а яка справжня історія цих слів? Чому, коли і хто з моїх великих предків сказав ці слова?

Рабів до раю не пускають?

Рабів не питають…

Степан Михайличенко,
Товариство Олеся БузиниЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *