Порошенко виявився фігурантом глобального офшорного скандалу

Офшорний компромат на Порошенко

У результаті глобального розслідування, проведеного міжнародним консорціумом журналістів вибухнув справжній скандал – офшорний. Були розкриті фінансові махінації та тіньові схеми ведення бізнесу лідерами ряду держав, власниками найбільших підприємсв та іншими відомими особами.

“Панамські документи” – так називають матеріали про діяльність юридичної компанії Mossack Fonseca, отримані журналістами газети Süddeutsche Zeitung (Німеччина) з анонімних джерел. Дана фірма здійснювала діяльність з реєстрації та ведення офшорних компаній.

В ході спільного дослідження документів фахівцями Центру по вивченню організованої злочинності (ОССRP) і Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) було встановлено, які махінації використовуються державними діячами, бізнес-магнатами, злочинцями для ухилення від сплати податків та приховування прибутку.

Серед фігурантів офшорного скандалу опинилися 12 діючих чи колишніх президентів різних країн, 128 політичних діячів з Євросоюзу, Росії, Китаю, Бразилії, України, Азербайджану, відомі бізнесмени, представники Міжнародної футбольної організації, а також 20 футболістів відомих клубів.

Результати розслідування, проведеного журналістами більш ніж 80 країн показали, що в офшорних схемах задіяні понад 20 (за іншими даними понад 100) уродженців і (або) громадян України.

Зокрема, президент Євромайдану – Петро Порошенко фігурує в “панамських документах”, як власник офшорної холдингової компанії на Британських Віргінських островах, яка була створена для здійснення операції з продажу корпорації “Рошен”.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *