Маріїнській (Царський) палац

Маріїнській (Царський) палац у Києві

Маріїнській палац, відомий також під назвою Царського палацу, знаходиться в Києві, на високому правому березі Дніпра.

Палац у Царському саду був закладений на замовлення Російської Імператриці Єлизавети Петрівни в 1744 році. Проект в стилі бароко був розроблений її придворним архітектором Бартоломео Растреллі. Під керівництвом москвича Івана Мічуріна, а також групи інших архітекторів палац було побудовано у 1752 році.

Замовниця не встигла відвідати палац. Першою царською особою, що зупинилася в Маріїнському палаці, була Імператриця Катерина II (Велика), яка відвідала Київ в 1787 році. Саме тут 14 лютого того року Катерина II приймала венесуельського політичного діяча Франсіско де Міранду, майбутнього визволителя Південноамериканського континенту від іспанського колоніального панування.

У XVIII-XIX століттях палац був резиденцією генерал-губернаторів Київської губернії. У палаці жили також військовий губернатор, славетний полководець Михайло Голенищев-Кутузов і герой Вітчизняної війни 1812 року Микола Раєвський.

На початку XIX століття Царський палац згорів в результаті серії пожеж. Через півстоліття, в 1870 році, Імператор Олександр II доручив архітекторові Карлу Маєвському реконструювати палац, виходячи зі старих планів і картин. Після відновлення був перейменований в Маріїнський на честь імператриці Марії Олександрівни. За її бажанням, з південної сторони палацу був розбитий великий парк.

Під час Першої світової війни в Маріїнський палац переїжджає Марія Федорівна, яка курирує відправку санітарних поїздів і лікування прибулих поранених. Вона проводить там два роки аж до зречення свого сина Імператора Миколая II.

Маріїнський палац вважався резиденцією для відвідуючих Київ членів імператорської сім’ї до 1917 року.

Під час Громадянської війни початку XX століття Маріїнський палац використовувався як військовий штаб. У пізніх 1920-х роках будівля належала сільськогосподарській школі, а пізніше стала музеєм. Під час Великої Вітчизняної війни палац сильно постраждав і був відреставрований в кінці 1940-х років. Ще одна велика реставрація була проведена в 1980-і роки.

Зараз Маріїнській палац є церемоніальною резиденцією Президента України. Тут проводяться урочисті державні заходи — нагородження, прийоми, вручення вірчих грамот послами іноземних держав, саміти і зустрічі офіційних делегацій на найвищому рівні.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *