Дню вишиванки – 10 років (промо-ролик, 2016)

Дню вишиванки - 10 років (промо-ролик, 2016)

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке цього року буде відзначати всій ювілей. У 2006 році зародилася така ідея, а вже цього року свято буде відзначатися в 10-й раз і майже у 50-ти країнах світу.

Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. – IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки – поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

В 2016 році День вишиванки припадає на 19 травня.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 16.07.2016 at 20:20
    Посилання

    Мне раньше нравились такие народные рубашки и песни тоже, а теперь что-то не то напоминает как увижу.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *