Хресний хід на Торжество Православ’я (Київ, 2016)

Хресний хід на Торжество Православ'я (Київ, 2016)

Торжество Православ’я – свято, що було засноване Православною Церквою в пам’ять про перемогу над іконоборчою єрессю у Візантійській імперії в VII столітті. У Києві на протязі ось вже багатьох років в цей день традиційно проходить великий Хресний хід центральними вулицями столиці.

По закінченні Літургії парафіяни з багатьох храмів міста збираються у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Звідти численний Хресний хід рухається по вулицях Лаврській, Грушевського, потім через Європейську площу, яка до 1917 року носила назву Царська, на Володимирську гору до пам’ятника Великому Князю Володимиру — Хрестителю Русі. Таким був маршрут і цього року, у неділю 20 березня.

Біля пам’ятника Хрестителю Русі з участю представника київського духовенства був відслужений святковий молебень з читанням чину накладання анафеми. Традиційно, як і належить за статутом, під час цього чину звучала анафема, як давнім єресіархам, так і більш сучасним відступникам і розкольникам, зокрема, колишньому київському митрополиту Філарету (Михайлу Денисенку).

Незважаючи на сильні пориви холодного вітру та мокрий сніг, більше тисячі православних віруючих з Києва та інших регіонів України з високим душевним підйомом і молитвою пройшли цей досить довгий маршрут во славу Божу.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *