З історії «Небесної сотні»: «Мирні протестувальники» Євромайдану

«Мирні протестувальники» Євромайдану

«Небесною сотнею» ідеологи і пропагандисти «Європейської революції» («Революції Гідності») назвали протестувальників, що загинули за невизначених обставин в період так званого Євромайдану у Києві – з жовтня 2013 року по лютий 2014 року включно.

Розпочате майданною владою розслідування тих трагічних подій навмисне затягується – ще й досі немає відповідей на питання хто і навіщо вбивав людей, хто їх озброював, хто нацьковував їх один на одного, хто організував ситуацію, за якою масові вбивства взагалі стали можливими.

Саботаж розслідування з боку майданного уряду і його закордонних покровителів є навмисним. Адже по завершенню розслідування доведеться звітувати про результати. І навіть під час самого вивчення справи можуть виплисти досить незручні обставини та факти, які зараз, за зрозумілих причин, влада приховує від українського народу – і навіть від самих колишніх майданівців, що продовжують наївно сподіватися на виявлення і справедливе покарання вбивць своїх родичів і друзів.

Крім того, ніяке розслідування майданній владі не потрібне взагалі. Нащо їй шукати винних? Адже про те, хто винен в усьому, вона одразу проголосила без будь-яких сумнівів – «кривавий диктатор Янукович» і «спецслужби Російської Федерації». Таке пояснення повністю влаштовує переважну більшість жителів майданної частини України, а також організаторів, реалізаторів і закордонних замовників Майдану.

Таке пояснення повністю відповідає догматиці «Революції Гідності» і її міфології. Наріжний камінь легенди – «протести на Майдані були мирними», «вийшли діти, свідома учнівська молодь, патріотично налаштоване студентство, українська інтелігенція», «люди не мали зброї», а проти них «злочинний режим Януковича» кинув озброєні міліцейські загони «беркутів», банди «титушок» та інших «проросійських найманців» з Криму та Донбасу, і навіть «снайперів з Москви».

Спливає час. Легенда повторюється і тиражується. До неї звикаєш. Поступово вона починає сприйматися, як реальність… Розум стомлюється постійно чинити спротив методичному зомбуванню, втомлюється подумки полемізувати з маніпулізаторами та фанатиками, і сотні разів задаватися питаннями: кому були вигідні спочатку поодинокі резонансні вбивства, які підігрівали вуличні протести, а потім масове вбивство людей – одразу як тогочасна влада і тогочасна опозиція за участю іноземних гарантів домовилися про врегулювання конфлікту і згортання Майдану?..

Щоб безперервно не ходити колами виснажливих дискусій, достатньо пам’ятати одне – легенда про всенародний мирний протест починається з безсоромної брехні. І, відповідно, все, що надбудовується потім на цьому підгрунті – теж є неправдою.

Майдан не був мирним. Його організатори озброювали протестувальників і штовхали людей на вбивства та погроми, трупами «Небесної сотні» і правоохоронців прокладаючи собі шлях до захоплення влади, до громадянської війни і розпродажу країни під виглядом «асоційованого членства» в ЄС.

Степан КомірникЗ поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *