В Україні стало менше шкіл

В Україні стало менше шкіл

Більше всього закрито шкіл у Києві, Донецьку і Харкові, а в сільській місцевості – в Житомирській, Чернігівській та Волинській областях

За два останніх роки в Україні було закрито 269 шкіл, а відкрито лише 15 нових. Про це повідомило Міносвіти, приводячи статистику за 2014-й і 2015 роки. «За останні два роки в містах були закриті 38 шкіл, а відкрито 4 нові. Сільських шкіл було закрито 231, а відкрито 11. Найбільше закрито освітніх установ у Києві, Донецьку та Харкові. У сільській місцевості найбільше закрито установ в Житомирській, Чернігівській та Волинській областях. У Донецькій області при зниженні числа міських шкіл спостерігається значне збільшення числа сільських», — повідомили в прес-службі Міносвіти. Також, як уточнили у відомстві, найбільше учнів на один клас міської школи — у столиці та Дніпропетровської області, найменше — у Луганській. У сільських класах найбільше учнів в Закарпатській області, а найменше — у Кіровоградській.

Скорочення кількості шкіл прокоментувала директор Інституту освітньої аналітики Міносвіти Оксана Денисюк. «Скорочення — це оптимізація. В цілому за два роки число шкіл скоротилося на 1,52%, це невеликий відсоток. Справа в тому, що деякі школи з ряду причин об’єднуються з іншими, наприклад, у селах. Рішення приймають, в тому числі, і місцеві громади», — розповіла Оксана Денисюк. Втім, жителі багатьох сіл, де закрили школи, заявляють, що за оптимізації з’явилося чимало проблем. Наприклад, в негоду малюкам складно добиратися до місця навчання.

Нагадаємо, витрати на Міністерство освіти в бюджеті-2016 складуть 25,9 млрд. грн (проти 25,4 млрд. грн у 2015), обсяг субвенцій – 44,7 млрд. грн. (проти 49,4 в 2015).

Як раніше зазначала проектний менеджер реформи освіти Олена Заплотинська, фінансування галузі відбувається за залишковим принципом і не передбачає інвестицій у розвиток.

«На освіту витрачається в різні роки від 5 до 7% ВВП. Це значна сума, але треба також мати на увазі, що, наприклад, утримання мережі шкіл у тому вигляді, що маємо зараз – річ дорога, враховуючи, що 37% шкіл є малокомплектними (а це 6,5 тис. шкіл). Вартість навчання 1 учня в малокомплектній школі – до 50 тис. грн (у міській школі ця вартість в середньому становить 8 тис. грн). При цьому якість навчання значно нижче, це видно за результатами ЗНО в розрізі місто/село. Тому упорядкування мережі навчальних закладів (причому всіх рівнів) є одним з першочергових завдань», – сказала вона.

Також експерти відзначають, що частину витрат на школи, у тому числі на харчування, в цьому році повинні будуть покривати місцеві бюджети.З поріднених рубрик:

Реклама:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *