Що таке лікнеп?

Ліквідація неписьменності

Лікнеп – це радянський неологізм, утворений шляхом скорочення словосполучення «Ліквідація неписьменності», Лікнепом називалася культурно-освітня кампанія, яку після Жовтневого державного перевороту 1917 року та громадянської війни здійснювала більшовицька партія на всій території Радянського Союзу заради створення фундаменту для швидкої індустріалізації країни. Завданням цієї кампанії була ліквідація неписьменності серед населення, передусім сільського. Планові заходи зі створення початкових шкіл та навчальних курсів здійснювалися протягом 20-30-х років XX сторіччя. Результати виявилися достатньо переконливими. Зокрема в Україні, де людей навчали грамоти через мережу товариства «Геть неписьменність», у 1936 році більш ніж 85% громадян вже вміло читати й писати українською або російською мовою.

Як дієслово, у сучасній українській мові лікнеп означає навчати того, чого хтось не знає, на чому він погано розуміється. Як іменник, лікнеп означає інформувати певний гурт людей щодо певного явища або проблеми.

Лікнепом за суттю є окремий розділ нашого інтернет-видання – «Довідкове», в якому розміщуються публікації, що стисло й конкретно пояснюють широко вживані сьогодні терміни, справжній сенс який навмисно замулюється певними політичними силами з метою дезорієнтації суспільства. До цих термінів, зокрема, відносяться такі поняття як «демократія», «анексія», «сепаратизм», «тероризм», «російсько-українська війна», «АТО», що подаються у тенденційній постмайданній інтерпретації, яка заважає тверезо оцінювати реалії нашого життя й знаходити адекватні ситуації рішення.З поріднених рубрик:

Реклама:

Коментарі:
  • 05.06.2016 at 00:27
    Посилання

    Ваш сайт – цікавий проект, який розширює кругозір пересічного читача на сьогодення та історію Батьківщини. Мені здається, буде доречним розмістити рубрику «Довідкове» у правому куті, бо, перш за все, читач переглядатиме інформацію про актуальні події, а тільки потім про історію. Бажаю успіхів.

    Відповісти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *